Polski design na światowym poziomie. O tej marce zaczyna się mówić

Polski design na światowym poziomie. O tej marce zaczyna się mówić
REC.ON tworzy nowoczesny design z części samochodowych pozyskiwanych z legalnie działającej stacji demontażu pojazdów, a następnie pieczołowicie obrabianych przez profesjonalnych rzemieślników.

Posiadanie unikalnych mebli tworzonych metodą upcyklingu to nie tylko wyjątkowość cieszenia się jedynym egzemplarzem na świecie, ale również dbanie o ekologię. Każdego dnia tworzymy nowoczesne i jedyne w swoim rodzaju meble.I tworzyli ze sobą długo i szczęśliwie
Idea marki narodziła się w 2014 roku na rodzinnych wakacjach Pauliny i Bartka Bieleckich. Z daleka od codziennej rutyny wyłonił się pomysł tworzenia rzeczy nietuzinkowych. Ona – artystka, konsultantka ds. brandingu, On – właściciel stacji demontażu pojazdów. Przez życie idą razem już od kilkunastu lat, ale dopiero teraz postanowili połączyć siły i stworzyć coś wspólnie na gruncie zawodowym.

Bartek od dawna widział designerski potencjał w częściach samochodowych. Dzięki artystycznemu zacięciu Pauliny oraz jej doświadczeniu w tworzeniu marek, projekt nabrał realnych kształtów i metalicznego połysku. Filozofia marki & Upcycling
Kreować dobry i solidny design, a przy tym propagować idee świadomego tworzenia, które powinno służyć zarówno odbiorcom, jak i naturze – oto motto [REC.ON]. Bliska marce jest ideologia SLOW, świadome wybory zakupowe, szczerość w relacji z klientem. Dąży ona także do działalności w ramach.
Wszystkie używane do produkcji części samochodowe pochodzą z legalnie działającej stacji demontażu pojazdów. Przy rozbiórce auta, należy poddać recyklingowi min. 85% masy pojazdu, a dzięki projektowi [REC.ON] możliwe jest osiągnięcie jeszcze wyższego wskaźnika. Do tworzenia swoich produktów marka wielokrotnie używa elementów, których nie dozwolono wykorzystywać ponownie w tej samej roli, takich jak np. tłumiki, poduszki powietrzne , tarcze hamulcowe – znajdują się one bowiem na liście przedmiotów zakazanych do wtórnego użycia w podobnej funkcji. Działaność [REC.ON] sprawia zatem, że realnie zmniejsza się liczba odpadów.

Unikalność produktu
W asortymencie marki trudno o dwa całkowicie identyczne produkty. Każdy z nich jest na swój sposób unikalny, bo nawet jeśli powstaje według tego samego projektu, to jego części mają odmienną przeszłość, pochodzą bowiem z różnych modeli aut. Chcąc podkreślić ten brak powtarzalności, każdemu produktowi nadano jednostkowy numer seryjny.

Design tworzony przez [REC.ON] jest wyjątkowy również dlatego, że proces jego powstawania wymaga wiele czasu, cierpliwości i energii. Aby osiągnąć finalny kształt projektu, potrzeba wielu godzin cięcia, spawania, szlifowania, polerowania i lakierowania.
Dla kogo?
Wbrew pozorom, marka nie jest kierowana głównie do mężczyzn, chociaż tak blisko jej do motoryzacji. Założeniem [REC.ON] jest dotarcie do ludzi ceniących niebanalną, industrialną estetykę, lubiących otaczać się oryginalnymi przedmiotami. Produkty powstałe w nurcie upcyclingu trafią też zapewne do tych, którzy cenią design społecznie odpowiedzialny i do osób dokonujących świadomych zakupów, mając na uwadze dobro środowiska naturalnego.

Marka REC.ON promuje swoją działalnością upcykling oraz świadomy design społecznie odpowiedzialny, który staje się coraz bardziej popularny w Polsce i na całym świecie. Jeśli więc szukacie wyjątkowych mebli, które zmienią wasze wnętrze, warto zwrócić na REC.ON. uwagę. Ceny zaczynają się od 450 zł.
POLUB NAS NA FACEBOOKU
Trwa ładowanie komentarzy...