W poszukiwaniu smaków. Szlakiem lokalnych dostawców

Przestają nas interesować warzywa czy sery z supermarketów, chcemy mieć to, co najlepsze, najświeższe, najwyższej jakości.
Przestają nas interesować warzywa czy sery z supermarketów, chcemy mieć to, co najlepsze, najświeższe, najwyższej jakości. Fot. Cud Miód Box
Moda na lokalne produkty z roku na rok staje się coraz większa. Przestają nas interesować warzywa czy sery z supermarketów, chcemy mieć to, co najlepsze, najświeższe, najwyższej jakości. Na szczęście coraz łatwiej takie produkty dostać, choć wciąż nie jest to jeszcze "chleb powszedni".

Zabiegani, mający swoje codzienne obowiązki, pracę, zajęcia poza nią, nie mamy czasu na to, żeby wyszukiwać kulinarne perełki, jeździć po mniejszych czy większych miejscowościach, odwiedzać rolników lub lokalnych wytwórców. Jak w takim razie znaleźć najlepsze dla nas produkty? Jak odkryć te nasze ulubione?
Daj się zaskoczyć
Jest na to sposób - genialny w swojej prostocie. Możemy co miesiąc zamówić CUD MIÓD BOX - pudełko pełne lokalnych smakołyków. Jakich? Nie dowiemy się tego, dopóki nie pojawi się ono pod naszymi drzwiami i nie zajrzymy do środka. Wszyscy, którzy zamówią te pyszności, miesiąc później dostaną to samo w dokładnie tym samym czasie. Dzięki temu każdy będzie miał niespodziankę. To bardzo dobry sposób na odkrywanie swoich ulubionych smaków bez wychodzenia z domu.

A jeśli w pudełku znajdziemy coś tak dobrego, że nie przeżyjemy bez tego ani dnia dłużej? Nic prostszego. Wystarczy sprawdzić, kto ten produkt dostarcza. I czekać na kolejne CUD MIÓD BOX pełne niespodzianek.
Stoiska w galeriach handlowych
Jeśli mamy czas i ochotę wybrać się gdzieś po nasze ulubione lokalne produkty, dostawcy coraz częściej przyjeżdżają do galerii handlowych, gdzie mają wyznaczone stanowiska pomiędzy sklepami. W kilku warszawskich galeriach możemy znaleźć różnego rodzaju pieczywo, miody, konfitury czy ryby i wędliny. Czasem można trafić też na lokalne smakołyki i przed ich kupieniem nawet odrobinę spróbować.

Bazary i targowiska
Jeśli chcemy zrobić sobie dłuższy spacer i mieć większy wybór w jednym miejscu, możemy odwiedzić jedno z lokalnych targowisk. Tam, przede wszystkim, znajdziemy owoce i warzywa. Często niestety bywa tak, że dostawcy zaopatrują się w tych samych hurtowniach co sklepy, więc musimy naprawdę postarać się, żeby znaleźć rzeczywiście lokalne produkty. Jeśli nie mamy ochoty na długie poszukiwania, możemy odwiedzić Bio Bazar. Takie miejsca są coraz popularniejsze. Tam, oprócz rzeczywiście samodzielnie uprawianych warzyw i owoców, znajdziemy ryby, świetnej jakości mięso, między innymi jagnięcinę czy cielęcinę, lokalne sery i przetwory. Trzeba pamiętać, żeby zabrać ze sobą pełny portfer i duży plecak, bo zapachy kuszą, a dostawcy nie pozwalają przejść obok siebie obojętnie.

Wycieczka na wieś
Pozostają też oczywiście tradycyjne sposoby poszukiwania lokalnych produktów. Jeśli lubimy poznawać nowe miejsca, ludzi, możemy wybrać się na wycieczkę w celu poszukiwania najlepszego jedzenia. Oczywiście w dobie internetu znalezienie takich punktów nie będzie wcale trudne, ale możemy też pokusić się o wyprawę “w ciemno” i pytanie mieszkańców o miejsca, gdzie możemy dostać najlepsze lokalne pyszności.

To od nas zależy, skąd weźmiemy lokalne produkty. Odkąd stały się modne, dostawcy wychodzą nam naprzeciw i tak naprawdę to oni przyjeżdżają do nas - czy to do galerii, czy na lokalne targowiska. Możemy też dać się zaskoczyć i każdego miesiąca odkrywać nowe smaki nie wychodząc nawet z domu. Nie pozostaje nic, jak tylko korzystać i odkrywać swoje ulubione produkty.

Artykuł powstał we współpracy z firmą CUD MIÓD BOX

POLUB NAS NA FACEBOOKU
Trwa ładowanie komentarzy...