Fani awokado będą zachwyceni tymi informacjami

Nowe awokado light zawiera o 30% mniej tłuszczu.
Nowe awokado light zawiera o 30% mniej tłuszczu. fot. materiały prasowe
Zgrzytasz zębami i płacisz krocie za awokado, wierząc że jesz, co prawda bardzo kaloryczne, ale jednak zdrowe, współczesne superfoods. Racjonalnie, trudno wytłumaczyć boom, jaki spośród wszystkich innych bomb odżywczych, przez ostatnie kilka lat, przeżywa akurat ten owoc. Chyba, że weźmiemy pod uwagę badania. A te mówią między innymi o tym, że osoby regularnie spożywające pół awokado dziennie, już po kilku tygodniach chudną znacznie szybciej niż osoby, które go nie spożywają.

Właściwie te dwa zdania są wystarczającą motywacją do tego, by jeść je regularnie. W całej tej historii, oprócz ceny awokado, jest jeszcze jedna łyżka dziegciu. To kaloryczność owocu, który w stu gramach wagi zawiera prawie 221 kalorii. Dla pokaźnej grupy konsumentów była to niewątpliwie jego wada, która powodowała, że awokado lądowało na ich stole znacznie rzadziej. Ale tylko do dzisiaj, bowiem hiszpańska marka Isla Bonita wprowadziła właśnie na rynek owoc, który ma o 30 procent mniej tłuszczu niż te powszechnie dostępne.
Smak nowego Awokado Light opisywany jest jako łagodny i soczysty. Podobno dodatkową zaletą miąższ owocu, który znacznie wolniej utlenia się, przybierając tym samym szaro-czarny kolor. Jak informuje producent, nowy rodzaj awokado jest idealny do koktajli, zup na zimno, czy gazpacho. Niestety nowa odmiana będzie sprzedawana jedynie w Hiszpanii. Cóż, nam pozostaje więcej ćwiczyć lub poznać dotąd niedoceniane polskie super produkty.

Obserwuj BLISS na Instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...