Curtain bangs, czyli grzywka noszona przed laty przez Brigitte Bardot wraca na nowo w odświeżonej wersji

Taka grzywka pasować będzie każdej buzi
Taka grzywka pasować będzie każdej buzi Fot. Instagram/jessrdolfi
Serwis Pinterest jest kopalnią inspiracji w trendach modowych, wnętrzarskich, urodowych i fryzjerskich. Jednym z najgorętszych trendów fryzjerskich na Pintereście jest grzywka nazywana "curtain bang", o której mówi się, że potrafi poprawić rysy twarzy. Dlaczego?

Grzywka baby bangs, a teraz curtain bangs lub też curtain fringes wymieniana jest jako jedna z najmodniejszych i najbardziej pożądanych fryzur w 2018 roku. O ile baby bangs, czyli mikrogrzywka nie będzie pasować każdej buzi, curtain bang jest uniwersalna, a przy tym prosta i bardzo kobieca. Choć ten trend przebijał się już kilka miesięcy temu, w tym roku rozgościł się na dobre. To właśnie wyszukiwanie tej fryzury w serwisie Pinterest wzrosło w ostatnim czasie o 600 procent.

Ta grzywka maskuje niedoskonałości
Curtain bang to nic innego jak grzywka opadająca na czoło z jego obu stron. O grzywce rozchodzącej się na boki mówi się, że jest rozwiązaniem dla każdej z nas, gdyż jest ponadczasowa, stylowa i pasuje każdej kobiecie. A jak wybierają ją gwiazdy, to sukces murowany. – Sporo gwiazd nosi tę grzywkę, a to się przekłada na zainteresowanie wśród pań. U nas w salonie sporo klientek już ją wykonało. To cięcie jest bardzo lubiane przez nie- zdradza Tomasz Bożek, stylista fryzur z warszawskiego salonu "U fryzjerów".
Mówi się, że to cięcie jest w stanie poprawić rysy twarzy. Może poprawić to za duże słowo, ale na pewno taka grzywka rozchodząca się na boki wysmukli twarz i pomoże ukryć ich mankamenty, takie jak nieregularne rysy czy szerokie policzki - zauważa Bożek i dodaje, że cięcie świetnie pasować będzie każdej buzi, nawet tej pyzatej.

The blog is updated with a new post Link in my bio #curtainbangs #gardinlugg

Post udostępniony przez Sofia Lindqvist (@sofiasmode)

Idealna curtain bangs powinna być lekko uniesiona za pomocą okrągłej szczotki. Fryzura najlepiej będzie wyglądać w lekko artystycznym nieładzie, tak jak u Alexy Chung. Zresztą Alexa to nie jedyna z gwiazd, która doceniła to ponadczasowe cięcie. Curtain fringles pokochała też m.in. Selena Gomez, Dakota Johnson oraz Sienna Miller.

Przed laty identyczną fryzurę nosiła m.in. Krystyna Loska, Jane Birkin oraz Brigitte Bardot. Curtian fringles wróciła na nowo w odświeżonej wersji i bardzo dobrze, bo ponadczasowość sprawdzi się zawsze. – Już chyba nic nowego nie będzie, bo przecież większość cięć już była, a popularność tej fryzury tkwi w prostocie, elegancji i ponadczasowości- podkreśla stylista. Skusicie się na taką grzywkę?
Trwa ładowanie komentarzy...