Dwie Polki wyróżnione w międzynarodowym konkursie dla młodych projektantów. Nagrodą jest 300 tys. euro

Marta Jakubowski z Karlem Lagerfeldem
Marta Jakubowski z Karlem Lagerfeldem Fot. Instagram/ martajakubowski
Nagroda w wysokości 300 tys. euro to kusząca propozycja dla młodych projektantów mody. Szansę na nią mają dwie Polki wyróżnione w międzynarodowym konkursie dla młodych projektantów o nazwie "Showroom". To Magda Butrym i Marta Jakubowski. Projektantki zostały wyłonione spośród 1300 kandydatów z 90 krajów!

"Showroom" to wydarzenie, które zorganizowane zostało już po raz piąty podczas Fashion Week w Paryżu. Konkurs dedykowany jest młodym projektantom z całego świata. W tegorocznej edycji zaprezentowali swoje propozycje ekspertom złożonym z grona modelek (w tym słynnej Belli Hadid), dziennikarzy oraz fotografów.

Spośród 1300 kandydatów z 90 krajów wyłonionych zostało jedynie ośmiu projektantów, w tym dwie Polki: Magda Butrym oraz Marta Jakubowski. Nagroda w wysokości 300 tys. euro zostanie przekazana najbardziej utalentowanemu projektantowi w czerwcu. Według wiceprezes Louis Vuitton i inicjatorki nagrody Delphine Arnault wyróżnieni kandydaci bardzo dobrze wpisują się w trendy stylu streetwear oraz zatarcia granic między płciami.

So lovely to meet @carineroitfeld @crfashionbook

Post udostępniony przez Marta Jakubowski (@martajakubowski)

Marta Jakubowski to projektantka urodzona w Polsce. Mieszkała w Niemczech, a obecnie pracuje w Londynie. Współpracowała z takimi projektantami jak m.in. Alexander Wang czy Hussein Chalayan. Jej propozycje to energetyczne kolory pomieszane z kratką i koronką. Kobiecość miksuje się z męskim stylem, a delikatność z zadziornością.
Z kolei Magda Butrym to polska projektantka, której ubrania rozsławiły gwiazdy i to nie tylko te polskie. W kobiecych i jednocześnie romantycznych ubraniach Butrym prezentowały się swego czasu m.in. Kim Kardashian, Heidi Klum, modelka Alessandra Ambrosio oraz zdobywczyni Oscara Alicia Vikander. Trzymamy kciuki za obie dziewczyny!
Trwa ładowanie komentarzy...