Po nominacji do Oscara nie zwalnia tempa. Margot Robbie zapowiada serial inspirowany dziełami Szekspira

Margot Robbie, słynna australijska aktorka opowiedziała o planach stworzenia serialu, inspirowanego dziełami Szekspira
Margot Robbie, słynna australijska aktorka opowiedziała o planach stworzenia serialu, inspirowanego dziełami Szekspira Fot. Instagram
Wielką sławę i rozpoznawalność przyniósł jej udział w filmowym hicie "Wilk z Wallstreet", w którym wcieliła się w seksowną żonę głównego bohatera. W tym roku została nominowana do Oscara za rolę w obrazie "Jestem najlepsza. Ja, Tonya", w którym zaprezentowała się z zupełnie innej strony niż dotychczas. Margot Robbie, bo o niej mowa, od kilku lat udowadnia, że nie chce zostać zakładniczką swojego wyglądu i z chęcią podejmuje nowe wyzwania. Już niedługo sprawdzi się w roli producentki serialu.

Być może mało kto wie, ale australijska aktorka jest również współwłaścicielką firmy producenckiej  LuckyChap Entertainment , która na rynku działa już od kilku lat i uczestniczyła w tworzeniu takich filmów, jak m.in. zeszłoroczny "Jestem najlepsza. Ja, Tonya", który przyniósł Robbie nominację do nagrody Akademii. Aktorka poinformowała ostatnio o kolejnych planach swojej firmy, które miałyby skupić się wokół produkcji nowego serialu. Serialu niezwykłego nie tylko ze względu na tematykę, ale również sam sposób realizacji.

Dzieła Szekspira z perspektywy kobiet

Produkcja byłaby wyjątkową interpretacją największych dzieł Szekspira, przedstawionych z zupełnie innej perspektywy niż dotychczas. Poszczególne, najbardziej znane, historie miałyby zostać przeniesione do czasów współczesnych i ukazane oczami kobiet, co samo w sobie jest już bardzo interesującym pomysłem. To jednak nie koniec istotnych kobiecych wątków w tej produkcji, ponieważ serial ma również zostać realizowany w całości przez przedstawicielki płci pięknej.

W wypowiedzi dla Australian Associated Press, Robbie powiedziała "Spotykam się aktualnie z wieloma mniej znanymi, utalentowanymi ludźmi – niezależnymi i początkującymi reżyserami, przede wszystkim kobietami” . Aktorka dodała również, że znajduje się w wyjątkowej pozycji, w której może pomóc w realizacji pewnych kwestii, w związku z czym zależy jej na współpracy z tymi, którzy nie mieli jeszcze szansy dać się poznać szerokiej publiczności.
Z dotychczasowych komentarzy wynika, że Margot Robbie nie pojawi się w produkcji w roli aktorki i tym razem pozostanie po drugiej stronie kamery. Zdjęcia do serialu, którego tytułu jeszcze nie podano, mają ruszyć już za kilka miesięcy.
Trwa ładowanie komentarzy...