Julianne Moore znowu chwali Joannę Kulig! Wymienia tylko dwa nazwiska – jej i Penelope Cruz

Julianne Moore wyróżniła kreacje aktorskie Joanny Kulig i Penelope Cruz. To kolejne słowa uznania dla polskiej aktorki
Julianne Moore wyróżniła kreacje aktorskie Joanny Kulig i Penelope Cruz. To kolejne słowa uznania dla polskiej aktorki Fot. Instagram/ joannakulig_official, penelopecruzofficial
Julianne Moore, jedna z największych hollywoodzkich aktorek, laureatka Oscara za film "Motyl Still Alice", nie przestaje zachwycać się kreacją Joanny Kulig w "Zimnej Wojnie" Pawła Pawlikowskiego. Tym razem Moore na swoim Instagramie podsumowała pokazy filmowe Cannes, wyróżniając dwie aktorki. W towarzystwie Polki pojawiła się słynna Hiszpanka.

Julianne Moore od początku nie ukrywała zachwytu nad filmem "Zimna wojna”. Po pokazie wzruszona gratulowała Joannie Kulig doskonałej kreacji, a pod jej zdjęciem podziękowała za występ, o którym nie może przestać myśleć. To jednak nie koniec pochwał, które z ust gwiazdy popłynęły w stronę polskiej aktorki.

Teraz, gdy Festiwal w Cannes dobiega końca, Julianne Moore po raz kolejny wyróżniła kreację Joanny Kulig w polskim filmie. Na swoim Instagramie wstawiła post ze zdjęciem przedstawiającym polską aktorkę i hiszpańską gwiazdę – Penelope Cruz. To właśnie one dwie, według Moore, zasłużyły na wyróżnienie za doskonałe kreacje aktorskie.

Julianne Moore napisała: "Podczas Festiwalu miałam okazję zobaczyć tylko 2 filmy, ale oba posiadały piękne, pierwszoplanowe kobiece kreacje aktorskie. Gratuluję Penelope Cruz i Joannie Kulig za wspaniałą pracę w 'Todos lo Saben' i 'Zimnej wojnie'".
"Zimna wojna" i Kulig z szansą na nagrody
"Todos lo Saben” w reżyserii Asghara Farhadiego, z Penelope Cruz w roli głównej, wyświetlany był jako film otwarcia i obok "Zimnej wojny” powalczy o Złotą Palmę. O samej Kulig mówi się natomiast w kontekście nagrody dla najlepszej aktorki tegorocznej edycji festiwalu. Czy Cannes 2018 okaże się dla polskich twórców wyjątkowo szczęśliwe? Tego dowiemy się już 19 maja.
Trwa ładowanie komentarzy...