Zamienili rzeczywistość wirtualną w tę prawdziwą. Zobacz, co z tego wynikło

Sklep w małej miejscowości ma dla jej mieszkańców tak duże znaczenie, jak eBay dla milionów internautów.
Sklep w małej miejscowości ma dla jej mieszkańców tak duże znaczenie, jak eBay dla milionów internautów. Fot. biancoshock/ Instagram.com
Mała wioska we włoskiej prowincji Campobasso. Mieszka w niej 400 osób, głównie starszych. Ci ludzie cenią sobie tradycję, internet jest im niepotrzebny i prawie nieznany. Dlatego grupa artystów i aktywistów z Biancoshock wybrała to miejsce na instalację swoich prac.


Budka telefoniczna jak WhatsApp, miejska tablica ogłoszeń z logo Facebooka, sklep pod szyldem eBay. Niczego nieświadomi ludzie żyją wśród nazw dobrze znanych wszystkim użytkownikom mediów społecznościowych i smartfonów. Jednak to dla nich tylko ozdoba – bo ich świat jest osadzony w realu.
Artyści wpadli na pomysł projektu „WEB 0.0”, ponieważ zauważyli, że ludzie zatracili się w mediach społecznościowych i zaniedbują prawdziwe relacje międzyludzkie, twarzą w twarz. Mieszkańcy Civitacampomarano rozmawiają "o wszystkim" przy stole z obrusem z nadrukowanym logo Google, starsza pani, chodząca encyklopedia, jest lokalną skarbnicą wiedzy.
To społeczeństwo jest wzorem prawdziwego życia. Artyści chcieli pokazać, że tradycja i więzi społeczne, które wielu z nas zna z sieci, są i były obecne w normalnym życiu, nie tylko w miejscach, w których dostęp do internetu i sieci komórkowej jest ograniczony.

Fotografie i film zamieszczony na stronie Biancoshock pokazuje ludzi zrelaksowanych, szczęśliwych i przede wszystkim – patrzących sobie w oczy, a nie w ekrany.

źródło: Biancoshock.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...