Hitem mody ulicznej będzie jeansowy płaszcz. Nie wierzysz? Poczekaj do jesieni!

Klasyczna kurtka jeansowa wraca w formie płaszcza!
Klasyczna kurtka jeansowa wraca w formie płaszcza! Fot.tifferentview/Instagram.com
Kurtka jeansowa podobna do tej, którą nosiliśmy w dzieciństwie lub we wczesnej młodości, popularna w latach 90., wróciła na dobre. Już kilka lat temu na ulicach było ich pełno, a przynajmniej od 3 lat takie modele dostępne są w sprzedaży w sieciówkach. Wielbią je gwiazdy, Kanye West ma osobną linię zdobionych tekstami z jego utworów dżinsówek. Teraz hitem są denimowe płaszcze!


Jeans w formie oversize może ożywić każdą stylizację. Jeśli wierzyć projektantom mody, jesienią na ulicach pojawią się ludzie od stóp do głów ubrani w denim. Ale formy ich strojów będą tylko kolorem przypominały znane nam do tej pory stylizacje.

Najmodniejsza jest i będzie przesada. Jeśli spodnie – to bardzo szerokie, poszarpane, w asymetrycznych kształtach. To samo dotyczy koszul, sukienek, bluz i kurtek. Ostatnio popularna modelka Bella Hadid pokazała się na ulicy w płaszczu, który przypomina klasyczną kurtkę jeansową – tyle że przedłużaną. Tym strojem zachwycił się magazyn "Vogue" i fani mody ulicznej.

Płaszcz jeansowy może przypominać oldscholową kurtkę, ale może też być bardziej elegancki. Może mieć pluszową podszewkę, kaptur, być długi do kostek, albo do pół uda. Znawcy mody twierdzą, że mimo tego że na ulicach nie widać jeszcze zbyt wielu ludzi ubranych w ten sposób, jesienią będzie ich pełno!

Napisz do autorki: barbara.kaczmarczyk@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

  • ZOBACZ TAKŻE:
  • Moda
Trwa ładowanie komentarzy...