Jest nowy fragment kolejnej części "Gry o Tron". George R. Martin uchylił rąbka tajemnicy

"Wichry Zimy" coraz bliżej? George R. Martin publikuje fragment.
"Wichry Zimy" coraz bliżej? George R. Martin publikuje fragment. Fot. mat. promocyjne HBO
Chcesz wiedzieć, czy Żmije z Dorne, książę Doran, Areo Hotah, Ellaria Sand, Darkstar i reszta znajdą się w „Wichrach Zimy”? Właściwie, to będzie ich całkiem sporo. Fragment da ci przedsmak” – poinformował we wtorek twórca „Gry…”. Czy oznacza to, że powieść zmierza ku końcowi?


George R. Martin opublikował nowy rozdział oczekiwanych "Wichrów Zimy". Fragment książki został opowiedziany z perspektywy Arianne, córki władcy Dorne - Doranna Martela. Ta być może nie pojawi się na ekranie. Fabuła 6 sezonu "Gry o Tron" jest przecież pomysłem scenarzystów. Fani pisarza będą jednak zadowoleni.

Czytelnicy dowiadują się o nowej bohaterce, poznają też dalsze losy Quentyna, który w serialu się nie pojawia. „Na resztę będziecie musieli poczekać. I nie – żeby uciąć wszystkie gówniane plotki – zmiana próbki fragmentu rozdziału NIE oznacza, że skończyłem” – stwierdza Martin. "Arianne" zastąpiła ten, którym autor podzielił się w zeszłym roku.

"Wichry Zimy" mają być 6. tomem sagi "Pieśni Lodu i Ognia". Do jego wydania zostało już ponoć niewiele, może kilka miesięcy. "I tylko jeśli pisanie będzie szło dobrze" – zaznaczył w styczniu autor. Tymczasem "Gra o tron" trwa dzięki wyobraźni twórców serialu. Istnieje jednak szansa, że skoro Martin daje im fabularne wskazówki, to pojawią się też w powieści.


źródło: georgermartin.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...