Pracodawca zmusza ją do noszenia szpilek. Po zmianie pokazała krwawiące stopy

Polityka kanadyjskiej restauracji nakazuje noszenie szpilek przez kelnerki.
Polityka kanadyjskiej restauracji nakazuje noszenie szpilek przez kelnerki. Fot. facebook.com/nicola.gavins
Co się dzieje, gdy po ciężkim dniu pracy zdejmujesz szpilki? Nicola Gavins, znajoma kelnerki, odpowiedziała na to pytanie. Upubliczniła szokujące zdjęcie, które podpisała tak: „Polityka restauracji nakazuje nosić kobietom obcasy, a to jej efekt”. Krwawy.


Szefostwo Joey Restaurants w Edmonton w Kanadzie musi być nieludzkie. Takie wnioski łatwo wyciągnąć widząc zakrwawione stopy kelnerki. Buty na obcasie to obowiązkowy element służbowego dress code’u. Niesubordynacja jest ostro krytykowana. Pracownice nie mają więc wyboru. W innej sytuacji jest Nicola Gavins, koleżanka jednej z nich. I korzysta z tego przywileju, krytykując władze lokalu.
Jej post o seksistowskim traktowaniu zatrudnionych kobiet udostępniło 12 tys. osób. Informacja o utracie paznokcia i burze za zmianę obuwia na płaskie wstrząsnęła internautami. Podobnie jak to, że kelnerki musiały kupić czarne stroje i pracować za darmo po godzinach, kiedy ich koledzy nie. Zdaniem Gavins, takie traktowanie upadla kobiety. „Mam sporo przyjaciółek, które bez poświęcenia się dostają spore napiwki” – pisze. Przekonuje, że zmuszanie do czegokolwiek jest przejawem seksizmu. Dopóki będzie istnieć na to przyzwolenie, nie ma mowy o równości płci.

źródło: independent.co.uk
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki