Czekałeś na nowy film Nolana? Reżyser przedstawia pierwszy zwiastun "Dunkierki"

"Dunkierka" - pierwszy wojenny film Christophera Nolana.
"Dunkierka" - pierwszy wojenny film Christophera Nolana. Fot. Kadr z filmu "Dunkierka"
To ledwie kilka ujęć, ale internauci są zachwyceni. "Dunkierka" Christophera Nolana do kin wejdzie w lipcu 2017 roku i będzie pierwszym wojennym filmem w karierze reżysera.


Obraz będzie interpretacją jednego z najbardziej zagadkowych wydarzeń II Wojny Światowej. Między 26 maja a 4 czerwca 1940 roku doszło do ewakuacji brytyjskiego Korpusu Ekspedycyjnego oraz części wojsk francuskich i belgijskich odciętych przez Niemców w Dunkierce. Ocalono wówczas ponad 300 tys. żołnierzy. Pierwszy teaserowy zwiastun robi wrażenie, mimo że trwa niespełna minutę. Nolan dobrze wie, jak budować napięcie nawet paroma kadrami.
To, że Nolan weźmie się za tę historię potwierdzono w grudniu zeszłego roku. Zdjęcia do filmu rozpoczęły się wiosną, wtedy też w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia aktorskiej armii. Główne role trafiły do mniej znanych Fionna Whiteheada, Jacka Lowdena i Aneurina Barnarda. Drugi plan zasilili Cillian Murphy, Tom Hardy (bohaterowie trylogii "Mroczny Rycerz"), Mark Rylance i Kenneth Branagh. Młodą widownię interesował za to angaż Harry'ego Stylesa - członka popularnego boysbandu One Direction.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Pisał o "tęczowej zarazie". Stał się męczennikiem na prawicy
0 0Dlaczego wierzę Jarosławowi Kaczyńskiemu