W czym Polacy chodzą po górach? Fotograf zrobił genialne zdjęcia obuwia turystów i... trudno w to uwierzyć

Fotograf zrobił zdjęcia obuwia na tatrzańskich szlakach. Galeria jest hitem mediów społecznościowych.
Fotograf zrobił zdjęcia obuwia na tatrzańskich szlakach. Galeria jest hitem mediów społecznościowych. Fot. Bartłomiej Jurecki
Teoretycznie w górach powinno się chodzić w obuwiu przystosowanym do panujących tam warunków. Teoretycznie, bo w praktyce wygląda to oczywiście inaczej. Mnóstwo turystów za nic ma prośby i zalecenia ratowników - noszą to, co chcą. Fotograf Bartłomiej Jurecki przyjrzał się ich butom z bliska, wywołując gorącą dyskusję.


Jurecki przez trzy godziny obserwował schodzących i wchodzących na tatrzańskie szlaki. Z prostego powodu, chciał dowiedzieć się, czy mają pojęcie, jak się do tego przygotować. Wystarczyło skierować obiektyw na obuwie - i galeria warta tysiące polubień i udostępnień gotowa.
Większość turystów wybrała wygodne buty - sportowe i górskie, ale to nie one dominują w galerii, lecz właśnie te zdradzającą nadal panujące tendencje. Kilka miesięcy temu zajęła się nimi Anna Dryjańska, pisząc o wprowadzanym wtedy programie informacyjnym. Turyści dowiadują się np. co na siebie włożyć i co trzeba mieć w plecaku.
Zdjęcia ilustrowały artykuł Pawła Pełki, dziennikarza "Tygodnika Podhalańskiego". W rozmowie z naTemat przyznaje, że kiedy je zobaczył, jedynie się uśmiechnął. – Trudno tego nie zrobić – mówi. – Ale to wciąż poważna sprawa – dodaje. Zaznacza jednak, że galeria nie pojawiła się, by wywołać falę hejtu, ale żeby uświadomić gdzie prowadzi brak wyobraźni.
Koniec końców, internauci toczą pianę i chyba świetnie się też bawią. – Szczerze mówiąc, spodziewałem się dużego odzewu, ale nie aż tak – tłumaczy Jurecki. Zdania są podzielone, jedni krytykują, inni próbują zrozumieć. – Jednak więcej racji widzę w tym, że jest to zagrożenie dla własnego zdrowia, co wiąże się z nieodpowiedzialnym wzywaniem ratowników TOPRu – podsumowuje fotograf. Tę myśl w swoim artykule rozwija Pełka.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
#SkuteczniePosprzatane 0 0Znamy wyniki akcji #SkuteczniePosprzatane. Organizatorzy przygotowali ogromną niespodziankę
NSC 0 0National Sales Congress po raz trzeci na Narodowym. Motyw przewodni ma wiele wspólnego ze sportem
0 0Poważne oskarżenia Edyty Górniak. Wyjaśniła, czym były "podziękowania" Cleo
0 0Youtuber z kolegą nagrał jak jedzie 300 km/h i udawał, że to nie w Polsce. Szybko go namierzono
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy
OPINIE 0 0Dlaczego poparcie dla PiS jest nie do ruszenia? Oto powody
WYBORY2019 0 0Nic dziwnego, że PiS przestraszyło się #SilniRazem. Akcja KO podbija media społecznościowe