Najsłynniejsze jeansy świata szył krawiec spod Łodzi

Dobrze noszone buty zdobią wranglers na rodeo w małych hrabstwa. Słowo wrangler w Stanach Zjednoczonych oznacza kowboja, człowieka zajmującego się końmi.
Dobrze noszone buty zdobią wranglers na rodeo w małych hrabstwa. Słowo wrangler w Stanach Zjednoczonych oznacza kowboja, człowieka zajmującego się końmi. Prawo autorskie: roadbully / 123RF Zdjęcie Seryjne
Jak podaje Wikipedia, dżinsy Wranglera były produkowane przez Blue Bella, który odkupił markę od Caseya Jonesa. W 1947 roku zatrudnił on Bernarda Lichtensteina - krawca, który do USA przyjechał z Łodzi dziesięć lat wcześniej. Ten z kolei, po przyjeździe do Stanów, współpracował z kowbojami, którym szył spodnie barwione indygo.


Jego doświadczenie pomogło w zaprojektowaniu i uszyciu dżinsów potrzebnych do rodeo. Dziś Wrangler (słowo wrangler w Stanach Zjednoczonych oznacza kowboja, człowieka opiekującego się końmi) jest obecnie jedną z najpopularniejszych marek dżinsów na świecie i obchodzi właśnie swoje siedemdziesiąte urodziny.
Z tej okazji marka wypuściła kolekcję inspirowaną latami siedemdziesiątymi. I nic dziwnego, że marka w inspiracji sięgnęła czasów, kiedy dżinsy osiągnęły status kultowego stroju i mundurka młodzieży. Zarówno kobiety jak i mężczyźni nosili wtedy jeansowe dzwony, długie włosy i sznury koralików, a moda jak nigdy dotąd czerpała z różnych dziedzin życia.
Najnowszą, urodzinową kolekcję wyróżniają kolorowe nadruki na koszulkach, wszechobecna tęcza, feria barw oraz fasony retro: dzwony i szorty.W tej estetyce utrzymana jest również kolekcja premium stworzona przy współpracy z Peterem Maxem, znanym artystą pop-artu, który kojarzony jest m.in. z hippisowskim "Summer of Love".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
ANETA OLENDER 0 0"Ludzie mają to gdzieś". Demontaż krzyża na Giewoncie to absurd, problem tkwi gdzie indziej
0 0Dzieci, dwie kobiety i Czech. Wiadomo, kim były osoby, które zginęły w Tatrach

TYLKO W NATEMAT

ELIZA MICHALIK 0 0Przestańcie mówić o “farmie trolli”. Oto, czym naprawdę jest afera w resorcie Ziobry
NOWE INFORMACJE 0 0Tak małżeństwo Szmydt wspólnie mogło niszczyć sędziów na Twitterze

DZIEJE SIĘ

0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem
0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
SONDAŻ 0 0PiS jednak nie jest teflonowe? Tąpnięcie poparcia po wybuchu afery Piebiaka