Ten sok to Luke Skywalker dla twoich jelit

Tak, wiemy, słyszałeś to tysiące razy. Prawdopodobnie jednak nadal nie wiesz co takiego mają w sobie warzywa, że mogą porządnie dokarmić armię Luke'ów Skywalkerów. Nie chodzi bowiem wyłącznie o witaminy, minerały i antyoksydanty, ale o błonnik, który jest fot. materiały prasowe Philips
Tak, wiemy, słyszałeś to tysiące razy. Prawdopodobnie jednak nadal nie wiesz co takiego mają w sobie warzywa, że mogą porządnie dokarmić armię Luke'ów Skywalkerów. Nie chodzi bowiem wyłącznie o witaminy, minerały i antyoksydanty, ale o błonnik, który jest na tyle ciężkostrawny, że nie radzi sobie z nim jelito cienkie.

Zatem dociera on aż do flory jelitowej, która stacjonuje w jelicie grubym. Co więcej, błonnik jest na tyle uprzejmy, że po drodze do jelita grubego zabiera ze sobą wszystkie antyoksydanty, witaminy oraz minerały obecne w warzywach, których wydobyciem zajmują się dobre bakterie. Aby zadbać o swoje jelita od zaraz (tu pisaliśmy na ten temat więcej), wystarczy zacząć od małych kroków, takich jak na przykład pyszne i zdrowe smoothie.
Wyciskając z warzyw i owoców sok lub przygotowując koktajl, serwujesz warzywa i owoce w wygodnej i przystępnej dla organizmu formie. Do przygotowywania zdrowych soków szczególnie nadaje się wyciskarka wolnoobrotowa, dzięki której wyciśniesz sok zarówno z twardych składników, jak i miękkich owoców i warzyw. Dodatkowo, technologia MicroMasticating zastosowana w wyciskarkach Philips Avance pozwala wycisnąć do 90% owoców. Jeśli wolisz gęste koktajle i smoothie, wypróbuj blender kielichowy, np. nowość Philips Innergizer HR3868, który uwalnia aż 97% składników odżywczych ze środka komórek warzyw i owoców, dzięki czemu są one łatwiej przyswajalne.
W sokach i koktajlach z łatwością połączysz składniki w taki sposób, że nawet nie poczujesz, że właśnie zjadasz szpinak, seler naciowy czy buraka, bo przecież będziesz pić smakowity napój. To zatem także świetny pomysł na przemycenie cennych witamin i minerałów w płynie Twoim dzieciom! - Dodaj do warzyw intensywne w smaku owoce (pomarańczę, banana, ananasa), garść mięty i kilka kostek lodu, a otrzymasz orzeźwiający napój wypełniony po brzegi antyoksydantami i witaminami.

Rekomendowane ceny wyciskarek wolnoobrotowych i blendera Philips wynoszą:

Wyciskarka HR1947/30 - 1 479 pln

Wyciskarka HR1946/70 - 1 349 pln

Wyciskarka HR1945/80 - 1 259 pln

Blender szybkoobrotowy HR3868/00 - 2 459 pln
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...