W tym rankingu Polska zajęła trzecie miejsce wyprzedzając Londyn i Nowy Jork

W rankingu najbardziej przyjaznych miłośnikom jedzenia wegańskiego miast, Warszawa zajęła świetne trzecie miejsce, zostawiając w tyle zarówno Londyn jak i Nowy Jork. Fot. Maciej Stanik
Myli się ten kto sądzi, że pozostajemy w tyle za resztą świata. Przynajmniej nie w tej kwestii. W rankingu najbardziej przyjaznych miłośnikom jedzenia wegańskiego miast, Warszawa zajęła świetne trzecie miejsce, zostawiając w tyle zarówno Londyn jak i Nowy Jork.

Autorami rankingu są autorzy bloga Happy Cow, opiniotwórczego miejsca w sieci, które promuje jedzenie wegańskie i wegetariańskie. Jak przyznali, tworząc listę kierowali się trzema czynnikami - całkowitą liczbą restauracji w danym mieście, stosunkiem gęstości zaludnienia do liczby wegańskich restauracji oraz subiektywnym wrażeniem tego, jak dane miasto jest przyjazne weganom.
Pierwsze miejsce w zestawieniu zajął Berlin, w którym znajduje się ponad 55 w pełni wegańskich restauracji oraz ponad 320 lokali przyjaznych weganom. Drugie - Los Angeles, w którym weganie mogą wybierać spośród 72 restauracji w pełni wegańskich oraz 243 przyjaznych weganom.

Warszawa zachwyciła natomiast ponad 38 restauracjami, które są pełni wegańskie, a na dodatek znajdują się bardzo blisko siebie. Jak zauważają autorzy bloga, nasza stolica niespodziewanie szybko wyrosła na jedno z najbardziej sprzyjającym weganom miast na świecie. Jednym tchem wymieniają takie miejsca jak Krowarzywa i Best Burger in Warsaw, które może śmiało konkurować z mięsnymi hamburgerami. Spektakularnymi autorzy bloga określają restauracje Edamame i Youmiko Vegan Sushi. Do znakomitych zaliczają włoską restauracją Leonardo Verde. Chwalą Vege Miasto, Lokal Vegan Bistro i Vege Bistro, które prezentują wegetariańskie wariacje typowych potraw polskich, takich jak pierogi, gołąbki czy schabowy.
W zestawieniu wymienione są również Tel Awiw, Bejrut i Vegestacja, która oferuje spektakularne lody wegetariańskie, Dela Krem i Physalis proponujące wspaniałe ciasta i wypieki. W Warszawie znajdują się dwa wegańskie sklepy spożywcze - Evergreen i TerraVege oraz wegańska i organiczna winiarnia certyfikowana Solvino Bio.

Warszawo, gratulujemy!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. [/b] "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Roman GiertychRoman Giertych

Oj, ciężko doradzić coś dobrego. Oj, ciężko. Ale trudno coś wymyślimy. A gdyby tak powiedzieć, że z Trumpem bawiliście się, kto pierwszy podpisze? Pan mu powiedział, że jest Pan mistrzem szybkiego podpisu, a on nie chciał dać wiary.