W tym rankingu Polska zajęła trzecie miejsce wyprzedzając Londyn i Nowy Jork

W rankingu najbardziej przyjaznych miłośnikom jedzenia wegańskiego miast, Warszawa zajęła świetne trzecie miejsce, zostawiając w tyle zarówno Londyn jak i Nowy Jork.
W rankingu najbardziej przyjaznych miłośnikom jedzenia wegańskiego miast, Warszawa zajęła świetne trzecie miejsce, zostawiając w tyle zarówno Londyn jak i Nowy Jork. Fot. Maciej Stanik
Myli się ten kto sądzi, że pozostajemy w tyle za resztą świata. Przynajmniej nie w tej kwestii. W rankingu najbardziej przyjaznych miłośnikom jedzenia wegańskiego miast, Warszawa zajęła świetne trzecie miejsce, zostawiając w tyle zarówno Londyn jak i Nowy Jork.


Autorami rankingu są autorzy bloga Happy Cow, opiniotwórczego miejsca w sieci, które promuje jedzenie wegańskie i wegetariańskie. Jak przyznali, tworząc listę kierowali się trzema czynnikami - całkowitą liczbą restauracji w danym mieście, stosunkiem gęstości zaludnienia do liczby wegańskich restauracji oraz subiektywnym wrażeniem tego, jak dane miasto jest przyjazne weganom.
Pierwsze miejsce w zestawieniu zajął Berlin, w którym znajduje się ponad 55 w pełni wegańskich restauracji oraz ponad 320 lokali przyjaznych weganom. Drugie - Los Angeles, w którym weganie mogą wybierać spośród 72 restauracji w pełni wegańskich oraz 243 przyjaznych weganom.

Warszawa zachwyciła natomiast ponad 38 restauracjami, które są pełni wegańskie, a na dodatek znajdują się bardzo blisko siebie. Jak zauważają autorzy bloga, nasza stolica niespodziewanie szybko wyrosła na jedno z najbardziej sprzyjającym weganom miast na świecie. Jednym tchem wymieniają takie miejsca jak Krowarzywa i Best Burger in Warsaw, które może śmiało konkurować z mięsnymi hamburgerami. Spektakularnymi autorzy bloga określają restauracje Edamame i Youmiko Vegan Sushi. Do znakomitych zaliczają włoską restauracją Leonardo Verde. Chwalą Vege Miasto, Lokal Vegan Bistro i Vege Bistro, które prezentują wegetariańskie wariacje typowych potraw polskich, takich jak pierogi, gołąbki czy schabowy.
W zestawieniu wymienione są również Tel Awiw, Bejrut i Vegestacja, która oferuje spektakularne lody wegetariańskie, Dela Krem i Physalis proponujące wspaniałe ciasta i wypieki. W Warszawie znajdują się dwa wegańskie sklepy spożywcze - Evergreen i TerraVege oraz wegańska i organiczna winiarnia certyfikowana Solvino Bio.

Warszawo, gratulujemy!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Cyfrowi kryminaliści spuszczają nam spory łomot. "Ale mamy coś, czego nie mają oni"

POLECAMY

KINO 0 0Widziałem ostatni film Piotra Woźniak-Staraka. Aż trudno uwierzyć, że to polska produkcja
0 0"Daleko mi do ideału, ale lubię pomagać ludziom". Rinke Rooyens o nowym programie i ojcostwie
0 0"Cierpią w samotności". Codziennie 12 polskich mężczyzn popełnia samobójstwo
0 0"Syn chce być na zaprzysiężeniu, a ma zakaz wstępu". Jest decyzja Sejmu ws. Hartwicha
0 0"Prosili: zróbcie coś dla moich dzieci". Ta partia czekała 15 lat, żeby dostać się do Sejmu
0 0Tysiące protestujących na ulicach Londynu. Johnson wściekły po głosowaniu ws. brexitu
Britax 0 0Ten fotelik to nowy wymiar bezpiecznych podróżny z dzieckiem. Dzieci i rodzice go pokochają!
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie obchodzą cię zmiany klimatu za 50 lat? Wiemy, jak będzie wyglądała pogoda w Polsce za dekadę
DADHERO.PL 0 0Mieliśmy polskiego Raya Charlesa. Genialny Dawid Ogrodnik w filmie "Ikar. Legenda Mietka Kosza"
0 0Joanna Przetakiewicz w nagiej sesji. "Zapisuję sobie pani zdjęcia w telefonie"

DADHERO.PL

0 0Nie masz pojęcia, jak wychować swoją córkę? Tato, oto 10 złotych rad specjalnie dla Ciebie
0 0Dobry zegarek nie musi być "Swiss Made". Fajne czasomierze powstają i w innych krajach Europy