To najpiękniejsze schronisko dla kotów jakie widzieliśmy!

Dom Kota w Dobrej koło Szczecina
Dom Kota w Dobrej koło Szczecina Fot. materiały prasowe
Ludzi można z grubsza podzielić na dwie kategorie: miłośników kotów i osoby poszkodowane przez los. Z tym powiedzeniem Oskara Wilde'a utożsamia się każdy fan czterech kocich łapek i miękkiego futerka. Niestety bywają też i kociaki poszkodowane przez los. Te bezpańskie czy chore, ludzkiego serca i pomocy potrzebują najbardziej.

Z myślą o nich właśnie, w Dobrej koło Szczecina powstało najnowocześniejsze i jednocześnie najpiękniejsze schronisko - Dom Kota. To jedna z takich koncepcji, o której kiedy się słyszy, człowiek szeroko się uśmiecha. Nawet w piątek, trzynastego.

Koci dom powstał z inicjatywy czterech gmin powiatu polickiego: gminy Dobra, Police, Kołbaskowo i Nowe Warpno. Budowa Domu Kota rozpoczęła się w październiku 2016 roku, a zakończyła w sierpniu 2017. Koszt inwestycji ok. 1 mln złotych. Dom Kota został stworzony by zapewnić opiekę weterynaryjną i bytową dla kociąt oraz chorych i powypadkowych kotów z terenu powiatu polickiego.
Schronisko, które jest w stanie pomieścić 80 kotów, zostało dobrze przemyślane i zaprojektowane. Koty mają do dyspozycji dwa pokoje połączone z holem głównym przeszkloną witryną. W budynku znajdują się również trzy pokoje z izolatkami umożliwiające oddzielenie kotów chorych od zdrowych. Zaprojektowano pomieszczenie pielęgnacji zwierząt, które służyć będzie, jako miejsce diagnostyki, oględzin lekarskich, prostych zabiegów typu: podanie lekarstw dożylnie lub doustnie, zmierzenie temperatury, ustalenie wagi, obcięcie pazurów, mycie, czy innych podstawowych czynności związanych z pielęgnacją kotów. Wszystkie zabiegi wykonywane będą w sali operacyjnej w budynku głównym schroniska.
Polub BLISS na Instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...