Tęczowe tosty w stylu Syrenki Ariel podbijają Instagram. Zachwycą wegan i fanów zdrowego żywienia!

Tosty inspirowane Syrenką Ariel podbijają Instagram fot. instagram.com/vibrantandpure/
Szał na jednorożce wtargnął na talerze. Tym razem nie chodzi jednak wyłącznie o bajkowy wygląd. Za obłędnymi kolorami, złotem i tęczą idą dwie idee: tosty i dodatki do nich są wegańskie i... bardzo zdrowe.

Ich twórczyni, blogerka Adeline Waugh znana na Instagramie jako vibrantandpure kolorowe pasty przygotowuje z sera z mleka migdałowego, do którego dosypuje naturalne barwniki m.in. z buraków, kurkumy czy sproszkowanej borówki. Dodając je do śmietanki można nimi malować jak farbami.

Kolorowe i złote dodatki na grzankach również są jadalne. Niektóre z nich to po prostu precyzyjnie wycięte owoce, pozostałe to jadalny brokat oraz perłowe pasty. Efektu plam nadaje posypka ze sproszkowanych alg morskich. Do ozdabiania tostów w stylu syrenki Ariel przydadzą się również pokruszone orzechy.

- Jaskrawy kolorowy tost nie jest ani poważną, ani ważną sprawą, pisze Adeline. - Jednak jeśli ktoś może poczuć się szczęśliwy, patrząc na pięknego tosta, to dlaczego mielibyśmy go nie zrobić?, pyta retorycznie i sypie pomysłami na kolejne "aranżacje" inspirując wiele innych użytkowników Instagrama do ozdabiania i zdrowego jedzenia. Prawda, że cieszą oko?


Trwa ładowanie komentarzy...