Ten nowy trunek jest wyjątkową perełką na skalę europejską i to właśnie on ma szansę zawładnąć smakiem Polaków!

Obecnie śmietanówkę można kupić jedynie w sklepie firmowym za niecałe 29 złotych. Prawo autorskie: rawpixel / 123RF Zdjęcie Seryjne
Nieżyjący już prymas Józef Glemp, kiedy poczęstowano go tym trunkiem, od razu zamówił całą butelkę. Podczas licytacji na jednych z zawodów jeździeckich Daniel Olbrychski kupił jej butelkę za ponad 300 zł. Z kolei na targach branży spożywczej Grüne Woche, które co roku odbywają się w Berlinie, zwiedzający czekają tylko na nią. I teraz konia z rzędem temu, kto zgadnie o jaki trunek chodzi!

Mleczarnia w Oleśnie istnieje od 1907 roku. W górnośląskim regionie firma słynie z masła, serów, śmietan i kefirów wytwarzanych tradycyjnymi metodami. O ich jakości świadczy fakt, że zarówno twarogu i jak osełki sprzedaje po tonie dziennie. Jednak to nie one są flagowymi produktami przetwórni, a pyszna śmietanówka. – Receptura tego trunku jest dość stara, mówi Wilhelm Beker, prezes OSM w Oleśnie. – Niedaleko mleczarni była gorzelnia i prawdopodobnie pracownicy obydwu zakładów wspólnie wypracowali trunek o wyglądzie i smaku śmietany, który jednocześnie zawiera sporą porcję alkoholu, dodaje prezes.

#lviv #atlaslviv #smetanivka #śmietanówka #delicious #icecreamcoffee #homemadealcohol #homemade

Post udostępniony przez Hortensja (@martyllla)

Regionalny hit kryje w sobie 17 procent alkoholu i jest produkowany metodą rzemieślniczą. Jak się okazuje o pozwolenie na sprzedaż śmietanówki spółdzielnia starała się prawie dwanaście lat. Obecnie śmietanówkę można kupić jedynie w sklepie firmowym za niecałe 29 złotych. Napój podobno idealnie pasuje do kawy, a w smaku przypomina ajerkoniak. Przepowiadamy, że będzie to hit!

Źródło: Fakt24.pl, nto.pl, wyborcza.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...