Ten prosty przepis na pastę do czyszczenia białych butów rozszedł się po sieci jak burza

Wystarczy połączyć ze sobą proszek do pieczenia i płyn do prania w proporcjach 1:1,5, a powstałą pastę nanieść na buty, pozostawić na chwilę i zmyć. Prawo autorskie: auiapichart / 123RF Zdjęcie Seryjne
Każdy kto nosi białe buty sportowe, zwłaszcza trampki, doskonale rozumie ten problem. Po kilku wyjściach nadają się do prania. Dlatego jak ciepłe bułeczki rozchodzą się więc wszelkie domowe sposoby na ich czyszczenie.

Tych domowych jest co najmniej kilka, ale ten rozszedł się po Twitterze z prędkością światła, osiągając ponad 100 tys udostępnień. Sarah Treycy (‘halloween queen’), pokazała w jaki sposób idealnie wyczyściła swoje bardzo brudne trampki. Efekt jest faktycznie spektakularny.
Jak się okazuje, przepis na czyszczącą pastę jest naprawdę banalnie prosty. Wystarczy połączyć ze sobą proszek do pieczenia i płyn do prania w proporcjach 1:1,5, a powstałą pastę nanieść na buty, pozostawić na chwilę i zmyć. Potem buty można wyprać w pralce. A dla tych z was, którzy szukają większej porcji inspiracji podajemy inny ale równie dobry przepis na czyszczącą miksturę, którą stosujemy sami.
Czego potrzebujesz:
- ocet
- proszek do pieczenia / soda oczyszczona

Zmieszaj proszek z octem w proporcjach 1:1. Dokładnie je ze sobą połącz i wetrzyj w wilgotne buty szczoteczką. Miksturę możesz wcierać w materiał oraz w gumę. Naszym extra patentem na wyczyszczenie gumy jest wtarcie w niej zwykłego mleczka Cif z wybielaczem.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...