Lidl znów stawia na luksus. Kultowa kolekcja najdroższej polskiej porcelany wchodzi do oferty

"Maria Teresa" w Lidlu na Święta. fot. sklep.porcelana.com.pl
Naczynia z Chodzieży i Ćmielowa to już oficjalnie nie relikt PRL-u, ale porcelana z najwyższej półki. Polskie Fabryki Porcelany "Ćmielów" i "Chodzież" S.A. Uzyskały dwa prestiżowe tytuły: Superbrands 2016/17 oraz Created in Poland Superbrands 2016/17. A w tym tygodniu kultowe zestawy będzie można kupić w Lidlu.


W ofercie znajdą się zestawy pozłacane wysoko karatowym złotem, zdobione wysokogatunkową platyną – oba ręcznie malowane – oraz w wersji klasycznej. Wzór talerzy i filiżanek, które będzie można kupić w Lidlu znamy wszyscy – to kultowa "Maria Teresa", czyli klasyka gatunku, która dziś po latach zachwytu nad nowoczesnym designem, wraca do łask.

Zresztą produktami z Chodzieży i Ćmielowa zachwycają się nie tylko Polacy. Polska porcelana cieszy się rosnącym zainteresowaniem na całym świecie – jak twierdzą przedstawiciele firmy, tylko połowa produkcji trafia na polski rynek. Nowe kolekcje prezentowane są na najważniejszych targach i festiwalach designu, a powodem jest udane połączenie wymagań współczesności z klasycznym stylem retro. Dowodem na to, że porcelana z Chodzieży i Ćmielowa jest produktem luksusowym jest również fakt, że rok temu Lidl w ramach przedświątecznego aranżowania stołu postawił na najlepszych: Villeroy & Boch i sztućce marki Gerlach. A to oznacza, że polskie marki cenimy na równi z najlepszymi światowymi.
W najbliższy piątek, 10 listopada w sklepach sieci Lidl pojawią się zestawy 18-elementowe obiadowe w wyżej opisanych trzech wersjach kolorystycznych oraz 12-elementowe zestawy kawowe. Ten pierwszy kosztować będzie 159 zł, drugi zaś 99 zł w wersjach złotej i platynowej. Biały będzie tańszy o 30 zł na każdym zestawie.
Obserwuj Bliss na Instagramie.
Trwa ładowanie komentarzy...