Wiemy kiedy kobiety najczęściej zdradzają swoich partnerów. Znacznie wcześniej niż mężczyźni...

Wiemy kiedy kobiety najczęściej zdradzają swoich partnerów. Prawo autorskie: bialasiewicz / 123RF Zdjęcie Seryjne
"Dam ci siebie monogamicznie, jeśli dasz mi przyjemność multiorgazmicznie" – tak brzmi treść jednego z rysunków popularnej Magdy Danaj, której prace z humorem przedstawiają złożoną kobiecą naturę. Cóż, z pewnością nie tylko kobiety szukają partnera, z którym będzie im dobrze w łóżku i na pewno frustracje na tym polu nie są powodem do zdrad wyłącznie dla kobiet. Jednak jak się okazało, to kobiety mówią "pass" wcześniej niż mężczyźni.

Brytyjscy naukowcy przeprowadzili badania, do których zaproszono osoby z wieloletnich wieloletnich małżeństw. Wszyscy odpowiedzieli na pytania związane ze zdradą. Rezultat? Kobiety znacznie szybciej myślą o zdradzie niż ich partnerzy. Wyniki badań opublikowano w "The Journal of Sex Research”.

Metodą badawczą była ankieta, w której 423 ochotników odpowiadało na pytania dotyczące stawiania czoła pokusie zdrady. Jak się okazuje, "przerwa w wierności" u kobiet jest o wiele wyraźniejsza – przypada na lata między 6. a 10. rokiem związku. Mężczyźni zdradzają na różnych etapach, jednak ich "przerwa" w większości przypadków zaczyna się dopiero po 11. wspólnych latach. To, co nas najczęściej powstrzymuje przed zdradą to tak zwany kręgosłup moralny oraz strach przed samotnością.

Co ciekawe, według dr Julity Czerneckiej, socjologa w Zakładzie Socjologii Płci i Ruchów Społecznych na Uniwersytecie Łódzkim, dzieci nie stanowią w Polsce przeszkody do rozwodów. "Mówi się, że lepiej mieć szczęśliwych rodziców osobno, niż takich którzy się kłócą i nie mogą porozumieć pod jednym dachem", mówi dr Czarnecka w artykule dla medonet.pl, i dodaje: "Im krócej trwa nasze małżeństwo tym łatwiej nam się rozstać. Widać właśnie wzrost rozwodów zaledwie w rok czy kilka lat po ślubie".


Wyniki badań nad zdradą popierają wcześniejszą teorię psychologów, która oparta była na tezie, że związek wypala się po 7 latach – wskazywały na to statystyki rozwodów. Dziś liczby są nieco bardziej optymistyczne – większość małżeństw w Wielkiej Brytanii rozpada się między 9. a 12. rokiem bycia razem, a polskie małżeństwo zakończone rozwodem trwa średnio 14 lat. Mimo to psychologowie twierdzą, że ponieważ znakomita ilość kobiet zdradza właśnie w "czarnym" siódmym roku, to może być realna data ważności damsko-męskich relacji.

Źródło: independent.co.uk, medonet.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...