7 życiowych rad od 30-latka, który odwiedził 48 krajów. Jego doświadczenia są warte więcej niż kurs u najlepszego coacha

Tommy Walker ma 30 lat i odwiedził już 48 krajów. fot. instagram.com/thewanderingwalker/
Bez wyrzutów sumienia można go nazwać człowiekiem, który widział wszystko. No, może prawie. Od gimnazjum wiedział, że nie chce zostać tam, gdzie mieszkał. Choć wiele wskazywało na to, że jako dorosły człowiek większość swojej doby będzie poświęcał na siedzenie w biurze, jak jego rówieśnicy, stało się zupełnie inaczej. W tym roku Tommy Walker, piszący podróżnik, znany jako The Wandering Walker, skończył 30 lat i zrobił życiowe podsumowanie – na koncie ma 48. odwiedzonych krajów, a na podstawie tego, co zobaczył, kogo spotkał i co usłyszał ułożył zestaw 8 życiowych zasad, do których nie doszedłby, gdyby nie podróże.

O tym, że podróże kształcą słyszeliśmy jeszcze zanim zdążyliśmy wyjechać na pierwszy obóz czy wycieczkę szkolną. To truizm, ale faktem jest, że wystarczy na chwilę zmienić otoczenie, by nabrać dystansu, zmienić perspektywę i nauczyć się czegoś nowego. Czasem o tym, jak wyglądają stroje ludowe sąsiadów, a czasem... o sobie samym. Ile w takim razie ma do powiedzenia człowiek, który podróżuje całe życie? Doświadczenia Tommy'ego Walkera to skarbnica wiedzy, a on postanowił się nią podzielić.

To jak żyjesz nie ma nic wspólnego z tym ile masz lat.
Wszak ostatecznie liczy się tylko to, gdzie jesteś i co robisz tu i teraz, a nie to jaką przebyłeś drogę. Tommy Walker radzi odpuścić sobie myślenie o "poprawnej kolejności życiowych wydarzeń", którą wpiera się nam od najmłodszych lat. Jeśli wiesz co chcesz robić, rób to od razu.

Każde nowe miejsce to dobre miejsce
Nie porównuj, a nowe miejsca traktuj, jakby były pierwszą rzeczą, jaką widzisz w życiu. Doceniaj drobiazgi i ciesz się ze wszystkiego, czego doświadczasz, bo to właśnie te doświadczenia cię budują.

Wybieraj przygodę zamiast majątku
Tommy Walker usłyszał kiedyś od swego kolegi, że zastrzyk "świeżego powietrza dla umysłu" nowe przedmioty zapewniają tylko przez pierwsze trzy tygodnie. Później stają się częścią naszej rzeczywistości. Za to doświadczanie trwa bez przerwy, a to, co nam po nim zostaje to nowe umiejętności. Według Walkera, nie ma lepszego sposobu na zdobywanie doświadczeń niż podróżowanie, a zdolności, które z nich wynikają można wykorzystać nie tylko w życiu prywatnym, ale i w karierze zawodowej.


Świat jest pełen dobrych ludzi
Gdziekolwiek jesteś, wokół ciebie jest mnóstwo osób, które chcą ci pomóc. Jeśli przestaniesz zwracać uwagę na kolor skóry, narodowość, różnice kulturowe czy religię, dostrzeżesz ich w każdym zakątku świata. Są tacy jak my, mają tylko inną bazę danych.

Prawdziwe podróżowanie nie jest łatwe
Walker zapewnia, że „prawdziwe podróżowanie” to podróżowanie wymagające. Trzeba być silnym i fizycznie, i psychicznie, a piękne zdjęcia, które widzimy na Instagramie to tylko urywek rzeczywistości. Jeśli chce się zyskać naprawdę inną perspektywę niż ta, którą już znamy, trzeba „zejść na pobocze”.

Nie oczekuj
Kiedy Tommy słyszał, że miejsce, które zamierza odwiedzić jest nudne, jechał tam, by samego siebie przekonać, że jest inaczej. I udawało mu się to właśnie dlatego, że nie miał żadnych oczekiwań czy wyobrażeń. Dzięki temu znalezienie na pustynnym pustkowiu budki z kanapkami i piwem za 3 dolary urastało do rangi ogromnego odkrycia i wyjątkowego przeżycia. Według niego tak powinniśmy myśleć podchodząc do wszystkiego, co nas w życiu spotyka.

Twoim priorytetem jest szczęście
… więc czemu wciąż tkwisz w pracy, której nie znosisz? - pyta retorycznie Tommy. Liczysz, że zarobione pieniądze przyniosą satysfakcję choć na chwilę? Według Walkera to bez sensu, bo można przecież znaleźć sposób na bycie szczęśliwym codziennie. Niech tylko nasze dobre samopoczucie będzie priorytetem nadrzędnym, a kolejne próby poszukiwawcze będą kończyły się coraz lepiej. "Mamy wybór: w świecie, który oczekuje od nas pełnienia wielu ról, podróżowanie pozwala nam być sobą", mówi Walker. To, co? Pakujecie walizki?

Źródło: inc.com

Obserwuj Bliss na Instagramie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...