Jest oficjalny komunikat: Książę Harry oświadczył się. Swoją narzeczoną zna zaledwie od 16 miesięcy

Familiarnie Prince Harry, a po polsku nieco dziwniej – Henryk z Walii royal.uk
O zaręczynach młodszego syna Księżnej Diany i Księcia Karola od kilku dni rozpisywały się brytyjskie tabloidy, jednak dopiero dzisiaj informacja została oficjalnie potwierdzona przez Clarence House w Londynie.

33-letni książę Harry oświadczył się swojej o trzy lata starszej dziewczynie, amerykańskiej aktorce Meghan Markle, znanej m.in. z serialu „Suits" na początku miesiąca. Para poznała się zaledwie 16 miesięcy wcześniej w Londynie przez wspólnych znajomych. W komunikacie prasowym czytamy, że o zaręczynach została poinformowana Królowa Elżbieta oraz inni członkowie rodziny królewskiej, a także rodzice Markle (ich oświadczenie wyrażające radość i chwalące Meghan opublikował Kensington Palace)

Ślub planowany jest już na wiosnę przyszłego roku. Związek księcia z aktorką jest kontrowersyjny z dwóch powodów – 36-letnia Meghan była już mężatką (rozwód uzyskała w 2013 roku). Do tego jej matka, pracująca jako terapeutka Doria Raglan, jest Afroamerykanką, co spotkało się z wieloma nieprzychylnymi, rasistowskimi komentarzami. Książę Harry wydał nawet w tej sprawie oświadczenie potępiające niektóre brytyjskie media.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...