Przyjaźń od pierwszego wejrzenia, czyli o tym, że nowych przyjaciół możesz poznać w każdym wieku

O przyjaźni zazwyczaj myślimy w kategorii „im dłużej trwa, tym jest więcej warta”. Tymczasem, prócz tego, że nasze oczekiwania wobec przyjaciół mogą się zmieniać, ewoluują też emocje, również te w relacjach. I choć nie zdarza się to często, przyjaźnie które rozwijamy jako dorośli, mogą być równie satysfakcjonujące, jak przyjaźnie zapoczątkowane, gdy byliśmy młodsi.

Pierwszy raz Karolinę zobaczyłam na milondze. Już wtedy wiedziałam, że jest najlepszą polską tanguerą, jednak wówczas nie potrafiłam sobie tego jeszcze wyobrazić. Aż do wtedy. Na parkiet wyszła nie tyle kobieta, ile prawdziwa pantera. Na tle całego tłumu tańczących, natychmiast można było spostrzec, że jest wyjątkowa. Niezwykle zmysłowa i jednocześnie bardzo dziewczęca. Ruszała się z niebywałą miękkością. Tak wyobrażałabym sobie Malenę, prawdziwą femme fatale, która uwodzi samym faktem obecności. Nie mogłam oderwać od niej wzroku, a w głowie zakiełkowała myśl, że kiedyś też chciałabym tak tańczyć.
Chemia od pierwszego wejrzenia
U Karoliny, na kursie techniki tanga dla kobiet, a chwilę później na lekcjach prywatnych pojawiłam się trzy miesiące później. Tango jest niezwykle trudnym tańcem, ludzie uczą się go latami, najczęściej z mizernymi efektami. To taniec, w którym perfekcję osiąga się dzięki niezliczonej ilości powtórzeń kroków, ruchu czy ozdobników. Nauczyciele muszą być nie tylko znakomici technicznie ale przede wszystkim muszą potrafić przekazać tę wiedzę swoim uczniom. Karolina okazała się być techniczną killerką, bardzo zaangażowaną nauczycielką, która nie szczędziła czasu i uwagi by jak najlepiej wytłumaczyć różne aspekty tangowych zawiłości. Nasze lekcje były bardzo zabawne. Szybko znalazłyśmy wspólny język, a zajęcia znacznie się przedłużały kończąc długimi rozmowami o wszystkim. To się chyba nazywa chemia od pierwszego wejrzenia.

Łączy nie tylko chemia
Trudno powiedzieć co sprawia, że ludzie się zaprzyjaźniają. Z pewnością jest to rodzaj nadawania na tych samych falach. Często pasja nie wystarcza, by przyjaźń się rozwinęła i przetrwała. Ale szczególnie kobiety mają tak, że bardzo lubią znajdować to co je łączy. Nas z pewnością połączyło tango, ale jak się okazało, miałyśmy znacznie więcej wspólnego niż obie przypuszczałyśmy. Przede wszystkim podobny, zdecydowany temperament. Skończyłyśmy ten sam kierunek studiów. Obie podobnie myślimy o relacjach. Ważne są dla nas pełne ciepła i życzliwości związki z innymi ludźmi. Mamy takie samo poczucie humoru i… telefony tej samej marki. Myli się ten kto myśli, że to nic nieznaczący drobiazg! To wręcz przynależność do określonego klanu! Oczywiście żarty żartami, ale telefony należą do tego rodzaju gadżetów, które cały czas ma się przy sobie, często dotyka, i jest w nich pół naszego świata. Całkiem jak torebka. I podobnie jak my kobiety uwielbiamy zaglądać do wnętrz swoich torebek, tak samo lubimy „bawić” się naszymi telefonami.
Cztery wspaniałe
Jeśli tańczysz tango i jesteś nim totalnie zanurzona, oczywiste staje się nieustanne oglądanie najlepiej tańczących na świecie par. Gdybym miała wytłumaczyć dlaczego, to porównałabym to do oglądania spektakularnych metamorfoz dziewczyn, które ćwiczą z Chodakowską. Wydaje się, że już od samego patrzenia na nie można schudnąć, o nabraniu motywacji nie wspominając. Podobnie jest z patrzeniem na tych, którzy w tangu osiągnęli poziom mistrzowski. Z tym, że różnica polega na tym, że efekty takie jak oglądane, można osiągnąć dopiero po około dziesięciu latach ciężkiej pracy (Karolina właśnie tyle tańczy). Obie pokazy oglądamy nałogowo, komentując różne aspekty tańca.
Oczywiście wszystkie szczegóły są lepiej widoczne na dużym ekranie, a w tym idealnie sprawdza się w tym mój telefon, czyli motorola moto z² play, która dzięki dedykowanym modułom (moto mods) może zmieniać swoją funkcjonalność. Przy okazji filmów doskonale sprawdza się moduł z projektorem - Insta-Share. Testowałam go na różnych powierzchniach (ścianach, szklanych drzwiach, ekranach) i na każdej sprawdziła się znakomicie. Obraz jest ostry i bardzo dobrej jakości. W zupełności wystarczający by obejrzeć na nim film. Najbardziej lubię w tym małym gadżecie to, że mieści się w torebce, dzięki czemu salę kinową mogę sobie zrobić wszędzie. Kiedy wyjechałyśmy na babski weekend w góry, projektor świetnie sprawdził się w roli podręcznego ‘telewizora’. Leżałyśmy po uszy zakopane w kocach, z butelką białego wina i prażoną kukurydzą.
Zresztą jeśli chodzi o podróże, wiadomo, że żadna nie obejdzie się bez tryliona zdjęć, do których lubi się często wracać. Karolina sporo podróżuje po Europie prowadząc warsztaty i dając pokazy, a jej Motorola moto x⁴ idealnie sprawdza się ze względu na doskonałej jakości aparat, a właściwie system dwóch aparatów, pozwalają robić naprawdę dobre i ciekawe zdjęcia, na przykład z efektem rozmycia drugiego planu. Przednia kamerka z trybem upiększania daje możliwość robienia panoramicznych selfie, na których zawsze wygląda się doskonale. Natomiast prawdziwym hitem, który sprawdził się już nie raz, zwłaszcza podczas tangowych festiwali, jest moduł kamerki 360 do mojej moto z² play, która pozwala robić świetnej jakości zdjęcia i filmy 360 stopni. Takie nagrania mają zupełnie inną wartość, kiedy odtwarza się je po jakimś czasie.
Powiedz mi jak spędzacie czas, a powiem ci czy się przyjaźnicie

Mówi się, że o przyjaźń trzeba dbać. To jednak dość utarte powiedzenie. Trzeba mieć w sobie raczej umiejętność dawania, którą obdarza się nie tylko najbliższych ale ludzi w ogóle. Wtedy reszta dzieje się sama. Dawanie może mieć najrozmaitszą formę, ale do najcenniejszych należy czas. Obie nie mamy go z Karoliną wiele. W końcu codzienność nie wygląda jak w serialu Przyjaciółki. Jednak ten, który ze sobą spędzamy wykorzystujemy maksymalnie. Czasem umawiamy się na lekcje, które Karolina daje w swoim mieszkaniu. Przy dużych lustrach ćwiczymy nie tylko kroki, ale też tańczymy. I jest to zupełnie inne doświadczenie, niż to kiedy tańczy się z nauczycielem, który jest mężczyzną. Nikt tak dobrze jak kobieta nie pokaże jak robić ozdobniki, czy układać stopy, by wyglądać pięknie. Zwłaszcza, że te robi się, słuchając muzyki i interpretując ją, hmmm, stopami?
W lekcjach często towarzyszą nam nasze ulubione play listy ze Spotify, które odtwarzamy z telefonu. To możliwe dzięki modułowi głośnika do mojej moto z² play. Dźwięk jest naprawdę doskonały. Jak każdy, muzyki słucham używając słuchawek, ale nie raz i nie dwa razy pomyślałam, że przydałby się głośnik. Zwłaszcza w sytuacjach wyjazdowych lub takich kiedy muzyki potrzebuję do ćwiczeń. Całość jest maleńka w swoich rozmiarach, a siła dźwięku naprawdę spora.
Kiedy czasu mamy mniej, często zdajemy sobie relację z tego co działo się u nas ostatnio, on-line, konsultując przy okazji różne wybory. A te dotyczą wszystkiego, od kremów, przez diety, ćwiczenia na ciuchach kończąc. Zdarza nam się zresztą nie raz wspólnie robić zakupy on-line, kupując buty czy sukienki do tańca. Najczęściej robimy to korzystając z jednego z naszych telefonów. Oba aparaty mają czytniki linii papilarnych, dzięki którym wybrane zakupy w sieci można autoryzować odciskiem palca. To naprawdę bardzo wygodne.
Obie jesteśmy również estetkami, co nie pozostaje bez wpływu na nasze codzienne wybory. Zwłaszcza jeśli te mają dotyczyć zakupu nowego telefonu. Zarówno moto z² play jaki i moto x⁴ wyglądają świeżo i nowocześnie, tak że chce i lubi trzymać się je w dłoniach. Moto x⁴ to piękne połączenie szkła i aluminium, duży wyświetlacz, na którym dyskretnie można sprawdzać powiadomienia, a do tego odporność na działanie wody i kurzu. Moto z² play doskonale oddaje kolory, jest bardzo elegancki, smukły, a po dołączeniu modułu wciąż świetnie leży w dłoni i dobrze wygląda. Jesteśmy z Karoliną do siebie bardzo podobne, nie dziwi więc fakt, że mamy telefony tej samej marki.


Według Miriam Kirmayer, autorki "Psychology Today", w przypadku przyjaciół zawsze powinniśmy stawiać na jakość, nie na ilość. Każdy ma inne potrzeby w budowaniu swej grupy wsparcia – jednym wystarczy jedna bliska osoba, inni potrzebują całego grona. Faktem jest jednak, że przyjaciel od serca potrafi zapełnić każdą lukę bliskości.

Artykuł powstał we współpracy z firmą MOTOROLA

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...