"Winne Oscary" rozdane. Wiemy, w którym markecie kupisz najlepsze wino świata. Nie chodzi ani o Lidla, ani o Biedronkę

Dobre wino kupisz w markecie! Prawo autorskie: belchonock / 123RF Zdjęcie Seryjne
Sędziowie oceniający wina podczas międzynarodowego Wine Challenge 2018 nie mają pojęcia, co piją - marki są ukryte, liczą się wyłącznie walory smakowe. Trudno zatem o bardziej obiektywny test. Mimo to w tak zwanym Tranche One znalazło się aż 391 win z supermarketów, w tym również tych dostępnych w Polsce.

Najwięcej medali zdobyła brytyjska sieć marketów Morrissons - doceniono aż 78 win, z których trzy najlepsze to sherry ich własnej marki. Każde z nich kosztuje raptem 6 funtów. Tesco zdobyło 64 medale, a według sędziów konkursu najlepszy wybór w Tesco to wina Tesco Finest Vintage Port 1997 oraz Tesco Finest Chablis Premier Cru 2015.

Co ciekawe, również tytuł drugiego najlepszego brytyjskiego szampana przypadł marce Tesco. W tej kategorii zwyciężył Tesco Finest English Sparkling Wine.

W rankingu najlepszych doceniono także ofertę Lidla, choć sieć nie dostała ani jednego złotego medalu. Najwyżej ocenionym lidlowskim winem jest Fortezza dei Colli Chianti Classico Riserva 2014. Obecnie nie jest ono dostępne w Winnicy Lidla, jednak wino to pojawiało się we wcześniejszych ofertach, dlatego warto sprawdzać czy nie wraca do Winnicy.

Jak się okazuje, wysoki wynik win z supermarketów zaskoczył samych sędziów. Peter McCombie, współprzewodniczący IWC, skomentował: "Kupujący wina w marketach w tym roku będą wyjątkowo rozpieszczeni. Co roku w International Wine Challenge widzimy, że dyskonty ulepszają i wzbogacają swoją ofertę, robiąc wszystko, aby klienci dostawali wysokiej jakości wina po bezkonkurencyjnych cenach".


Butelki nagrodzone "winnym Oscarem" oznaczone są specjalnymi naklejkami, które nie tylko pomagają w wyborze wina, ale też sprawiają, że prezent "z naklejką" staje się jeszcze bardziej wyjątkowy. W końcu posmakowało ono najlepszym znawcom na świecie.

Źródło: independent.co.uk

Obserwuj Bliss na Instagramie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...