Nontouring, czyli prosty i naturalny makijaż, który zachwyca kobiety. Wystarczą 3 kosmetyki

Tej zimy postaw na  naturalny i lekki make-up
Tej zimy postaw na naturalny i lekki make-up Fot. Agencja Gazeta/Mateusz Skwarczek
Konturowanie twarzy makijażem cieszy się w dalszym ciągu sporym powodzeniem, jednak aby dobrze je wykonać potrzeba dużej ilości kosmetyków, sporo czasu i dokładności. Rano zdecydowanie nie mamy na to czasu. Można przecież pięknie, a przy tym naturalnie wyglądać, nie używając tony produktów. Wszystko dzięki trendowi nontouring. Makijaż w tym stylu wykonasz mając w ręku zaledwie trzy kosmetyki. Sprawdź, jak go zrobić.

Przez ostatnie sezony w modzie rządziło konturowanie twarzy, pozwalające wymodelować twarz i nadać jej wymarzony wygląd. Choć taki makijaż robi wrażenie, jest nieco przyciężki i wymaga dużo czasu. Jego przeciwieństwem jest nontouring, o którym urodowe maniaczki zgodnie twierdzą, że jest dużo naturalniejszy, a przy tym prostszy do wykonania od tradycyjnego konturowania. Wiele z nas wykonywało  zapewne taki make-up wiele razy, nie wiedząc, że będzie on gorącym makijażowym trendem.

Mniej znaczy więcej
Sekret tej makijażowej techniki kryje się w popularnym haśle "mniej, znaczy więcej". Jak mówiła w jednym z wywiadów makijażystka gwiazd Renee Sanganoo, trik ma dawać efekt "dewy skin”, czyli zroszonej skóry.  Nontouring zdaniem wizażystów najlepiej sprawdzi się latem, gdyż przy wysokiej temperaturze nasza skóra toleruje lekkie kosmetyki. Jednak fanki nontouringu noszą go przez cały rok, również teraz, gdy temperatura jest naprawdę niska.

Ten makijażowy trend wydobędzie z naszej skóry naturalny blask, podkreśli rysy twarzy, maskując jednocześnie niedoskonałości i nadając skórze rozświetlony i zdrowy koloryt. "Ten makijaż jest znacznie ciekawszy od tradycyjnego konturowania. Dziewczęcy, leciutki i dobry, gdy się spieszymy rano do pracy - pisze Ania na jednym z forów poświęconym urodzie i makijażowi. "Naturalność i rozświetlenie przede wszystkim" zachwyca się z kolei Ilona.
Trzy kosmetyki potrzebne do wykonania makijażu
Do wykonania nontouringu będziesz potrzebować zaledwie trzech kosmetyków: pierwszy to baza pod podkład dostosowana do potrzeb cery. Kolejnym produktem jest krem BB lub CC. Różnica pomiędzy tymi kosmetykami tyczy się różnego stopnia krycia. Przede wszystkim krem BB pielęgnuje, natomiast pigmenty są tylko dodatkiem. Z kolei krem CC przeznaczony został dla kobiet, które mają problemy z cerą i oprócz składników odżywczych potrzebują również mocniejszego krycia. Ostatnim kosmetykiem do wykonania tego make-upu jest puder rozświetlający z maleńkimi drobinkami.

Staying here all day...

Post udostępniony przez Kate Bosworth (@katebosworth)
Nontouring krok po kroku
Zacznij od bazy pod podkład. Pamiętaj, żeby użyć jej dosłownie odrobinę i rozcieraj ją do momentu, aż przestanie być wyczuwalna pod palcami. Nałóż na twarz krem BB lub CC. Wypryski lub też przebarwienia zatuszuj korektorem, który będzie miał gęstą konsystencję. Pod oczami warto zastosować korektor rozświetlający. Na koniec zaaplikuj prasowany rozświetlacz lub kosmetyk w sztyfcie na szczyty kości policzkowych, pod łukami brwiowymi oraz na linii nosa. Ten makijaż jest nie tylko delikatny i subtelny, ale również niedrogi. Kosmetyki potrzebne do jego wykonania znajdziesz po przystępnych cenach w wielu drogeriach kosmetycznych i dyskontach. Naturalność jest w modzie!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...