#Bathleisure na Instagramie. Jeśli jeszcze tego nie widziałeś, zaraz zobaczysz. O co chodzi z ręcznikami na głowie?

#Bathleisure, czyli super modne zdjęcie w ... ręczniku na głowie.
#Bathleisure, czyli super modne zdjęcie w ... ręczniku na głowie. Instagram/ellisfordlife
Bathleisure to nowy trend na Instagramie.Rozpoczął się od okładki paryskiego "Vogue'a", na której Rihanna pozowała w eleganckim stroju, z pełnym makijażem i w... turbanie z ręcznika. Połączenie elegancji i totalnego luzu, z którym utożsamić mogą się dziewczyny na całym świecie, pozwoliło trendowi zyskać popularność w internecie.

Instagram jest pełen urodowych i modowych trendów i nowinek. Tajemniczo brzmiący termin Bathleisure został ukuty przez portal The Cut, który do opisania okładki Rihanny stworzył słowo będące połączeniem dwóch innych: „bath” (kąpiel) i athleisure – słowa określającego sportowe ubrania, które w pewnych luźnych sytuacjach możesz nosić również na co dzień. Choć athleisure nie ma polskiego odpowiednika, to każda z nas, która wybrała się kiedyś na poranne zakupy albo szybką kawę w wygodnym dresie albo sportowych leginsach, powinna je bez problemu zrozumieć.

Trend zapoczątkowany przez Rihannę nie mógł przejść bez echa, w końcu od wielu lat wszystko, co zrobi i włoży artystka zamienia się w trend powtarzany przez dziewczyny na całym świecie i nie inaczej było z bathleisure. Na Instagramie możemy znaleźć już prawie 500 zdjęć dziewczyn z całego świata, które pozują w ręczniku na głowie.
Jak zrobić idealne zdjęcie #bathleisure? Przede wszystkim musisz owinąć włosy ręcznikiem, tworząc turban - dokładnie tak, jak robisz to codziennie. Jeżeli jesteś zwolenniczką naturalności wystarczy dodać do tego delikatny make up z jednym wyrazistym elementem (np. czerwoną szminką) i gotowe – jesteś gotowa na modne selfie.
Jeżeli jednak cenisz sobie oryginalność i lubisz się wyróżniać - zdecyduj się na #bathleisure, w którym liczą się detale. Zwracające uwagę, modne okulary przeciwsłoneczne, wielkie kolczyki, a nawet … kolorowe maseczki pielęgnacyjne – te małe szczegóły zmieniają look na modny, oryginalny i stylowy.

Po trendach, które zwracały uwagę na ciało jak thigh gap (przerwa tworząca się między szczupłymi udami) czy thigh brow (linia powstająca na złączeniu bioder i ud), na Instagramie zauważyć można odwrót w stronę "naturalności". Oczywiście nie całkowitej - wciąż przecież pozujemy do zdjęć na Insta, ale ostatnie trendy takie jak m.in. Plandid, polegający na postowaniu zdjęcia wykonanego przez kogoś innego, na którym bohater fotografii wygląda jakby wcale nie pozował oraz Bathleisure dają nadzieję na to, że fajny pomysł może być stać się równie pożądany i popularny, co idealny wygląd prezentowany przez wiele wpływowych influencerek.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...