Teoria krwi rzuca nowe światło na to, dlaczego ludzie nie potrafią dogadać się w związkach. Być może dotyczy ciebie

Według azjatyckiej teorii to grupa krwi decyduje o kluczowych cechach naszej osobowości. Czy na tej podstawie możemy więc szukać idealnego partnera?
Według azjatyckiej teorii to grupa krwi decyduje o kluczowych cechach naszej osobowości. Czy na tej podstawie możemy więc szukać idealnego partnera? Fot. Pixabay
Poznawanie nowych ludzi i umawianie się na pierwsze randki jest tyleż ekscytujące, co niezręczne. W rozmowie z nową osobą nie zawsze od razu wiemy jak się zachować, co powiedzieć i o co zapytać. Często kończy się na klasycznym, niezobowiązującym small-talku, ale bywa również, że ktoś kompletnie nas zaskoczy. Czy często zdarza się Wam usłyszeć pytanie o grupę krwi? No właśnie! A okazuje się, że może to być całkiem istotna informacja.

Teoria krwi, niezwykle popularna w Japonii i Korei, określa grupę krwi jako czynnik decydujący o kluczowych cechach osobowości. W tych krajach o grupę krwi możemy zostać zapytani nie tylko przez znajomego, członka rodziny czy pracodawcę, ale również potencjalnego partnera. Gdy słyszy się o tym po raz pierwszy, brzmi szalenie, ale może w tym szaleństwie jest metoda...

#bloodtype #bloodtypepersonality

Post udostępniony przez Cary (@bloodtypepersonality)

Zwolennicy teorii twierdzą, że skoro krew determinuje posiadanie konkretnych cech osobowości, to poznanie grupy krwi człowieka, z którym wybieramy się na pierwszą randkę może pomóc uniknąć zaskoczeń i rozczarowań. Co więcej, jeżeli poznamy grupę krwi osoby, z która mamy się zobaczyć, jeszcze przed spotkaniem, od razu będziemy wiedzieć czy w ogóle warto na taką randkę tracić czas czy lepiej od razu z niej zrezygnować. Tyle w teorii, a w praktyce?

#bloodtype #horoscope #throwback #justforfun #f4f

Post udostępniony przez Horoscope_bloodtype (@piratenoodlecat)

Przykładowo: kobieta z grupą krwi A (najczęściej występującą w Polsce) jest wedle opisywanej teorii osobą lojalną i szczerą, ale również nieśmiałą i mającą problem z wyrażaniem uczuć. Perfekcjonistka z grupą A idealnie pasować będzie do partnera solidnego, otwartego, na którym można polegać, a właśnie takim jest osoba z grupą 0. Szukając miłości jak ognia powinna unikać jednak mężczyzn z grupą B, którzy uważani są za niegodnych zaufania kobieciarzy.

Brzmi to nieco szalenie i parapsychologicznie, dlatego postanowiłam spytać o to kogoś, kto krwią zajmuje się zawodowo. – Od zawsze istnieje pokusa stworzenia ram, które pomogłyby w zrozumiały sposób skategoryzować cechy ludzkiego charakteru. Tak było choćby ze znakami zodiaku i tak też jest z grupami krwi. Do tej pory jednak nie spotkałam się z pracami czy badaniami naukowymi, które w jednoznaczny sposób potwierdzałyby istnienie zależności między grupą krwi a osobowością, więc ciężko mówić o medycznym uzasadnieniu tej teorii – mówi w rozmowie z naTemat Renata Grzelik, kierownik Pracowni Hematologii i Koagulologii w firmie laboratoriach medycznych Diagnostyka, współpracujących z platformą upacjenta.pl.

Wybrane pozytywne i negatywne cechy konkretnych grup krwi:
grupa A: lojalność, wytrwałość, arogancja, nieśmiałość
grupa B: otwartość, optymizm, niecierpliwość, lenistwo
grupa 0: pewność siebie, ambicja, bezczelność, nieczułość
grupa AB: inteligencja, empatia, niedelikatność, dwulicowość
Czytaj więcej

Założenia teorii krwi brzmią ciekawie i – jeżeli okazałoby się, że faktycznie działają – mogłyby znacznie ułatwić poszukiwania partnera zarówno w sieci, jak i w realu. Do dziś jednak nie powstało naukowe ani medyczne potwierdzenie na wpływ grupy krwi na uwarunkowania charakterologiczne. Choć popularność hematopsychologii, nauki zajmującej się badaniem związków krwi z osobowością, zajmuje w Japonii szczególne miejsce, to na Zachodzie podchodzi się do niej raczej z dystansem. Przekonałam się o tym na własnej skórze, próbując rozmawiać na ten temat z kilkunastoma lekarzami, psychologami i specjalistami medycyny naturalnej. Teoria krwi to kontrowersyjna i niezbadana naukowo "czarna magia". Nie oznacza to jednak, że nie ma rzeszy zwolenników, o czym świadczyć może choćby powstanie platformy społecznościowej Date by Type, na której możemy wyszukać rozmówcę po konkretnej grupie krwi.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...