Kobiety, od których warto czerpać inspiracje w jednym miejscu. Wyjątkowy projekty fotografki to uczta dla każdej z nas

Barbara Kurdej Szatan i Orina Krajewska - dwie z 28 bohaterek projektu "Kobieta Spełniona"
Barbara Kurdej Szatan i Orina Krajewska - dwie z 28 bohaterek projektu "Kobieta Spełniona" Fot. Ania Dziewulska
Kobieta Spełniona to autorskie przedsięwzięcie dwóch silnych kobiet - fotografki Anny Dziewulskiej oraz współpracującej z nią makijażystki, Adrianny Grabowskiej. Prezentowany na wystawie cykl fotografii składa się z 28 portretów wyjątkowych kobiet, które mają odwagę, aby realizować swoje pasje.

Anna Dziewulska, fotograf i współtwórczyni projektu przyznaje, że zrodził się on z własnych doświadczeń. Ania wiele lat związana była z wielkimi korporacjami, gdzie pracowała w branży finansowej. Fotografią pasjonowała się od zawsze, ale nigdy nie miała czasu, aby zająć się nią na poważnie. Taki moment pojawił się wraz z przyjściem na świat dzieci, to właśnie wtedy fotografka zdecydowała się zamienić pasję w pracę, w której będzie się realizować. Podobna była również historia drugiej połowy projektu „Kobieta spełniona”, Adrianny Grabowskiej, która mimo prawniczego wykształcenia zdecydowała się na karierę profesjonalnej makijażystki.
Te historie stały się podstawą pomysłu do stworzenia projektu fotograficznego ukazującego kobiety, które realizują swoje pasje i robią to, co naprawdę kochają.
– To nie miał być kolejny projekt celebrycki. Zależało nam, aby na zdjęciach przedstawić zarówno aktorki i artystki, jak i lekarki, prawniczki czy dziennikarki. Założyłyśmy, że znajdziemy około 20-25 kobiet z pasją, ale zależało nam na różnorodności i pokazaniu przedstawicielek jak największej ilości grup zawodowych – podkreśla w rozmowie z naTemat Anna Dziewulska.

Historie kobiet, które inspirują

Chociaż wystawa opowiada o silnych kobietach, to będzie również inspirująca dla mężczyzn, którzy, zdaniem artystki, powinni uczyć się od kobiet determinacji i siły, która pozwala im realizować się w każdej sferze życia – większość bohaterek to także matki, które świetnie radzą sobie z godzeniem obowiązków rodzicielskich z zawodowymi.

Kobieta spełniona dla każdej z bohaterek może oznaczać co innego. Gabi Drzewiecka, w rozmowie z naTemat zdradza, że dla niej bycie kobietą spełnioną to w zasadzie ciągły proces. – Mogę powiedzieć, że to sytuacja, w której przestaję za czymś gonić, zatrzymuję się i doceniam chwilę.  Oczywiście wciąż pojawiają się w życiu nowe cele i wyzwania, których chętnie się podejmuje, ale nie zapominam o tym, aby potrafić docenić moment – mówi.
Realizacja projektu fotograficznego, ze względu na dużą ilość uczestniczek sesji, trwała prawie rok. Po wielu miesiącach autorkom udało się stworzyć serię zdjęć, prezentującą piękne portrety 28 niezwykłych kobiet. Ciekawostką jest fakt, że autorki nie realizowały sesji w profesjonalnym studio fotograficznym, ale w domu Ani. Z początku obawiały się, że to może odstraszyć bohaterki, ale okazało się, że było dokładnie odwrotnie. – Sesja trwała około 2 godzin, ale zdarzało się, że bohaterka zdjęcia zostawała z nami dłużej i robienie zdjęć przeradzało się w przyjazne spotkanie i rozmowy o wszystkim – wspomina fotografka. Potwierdzeniem opisanej atmosfery są również słowa Gabi Drzewieckiej, która mówi, że zaufanie jakim obdarzyła Anię, pozwoliło jej zdecydować się na udział w projekcie. – Lubię dobrych ludzi, którzy przekazują pozytywne fluidy, a Ania do takich właśnie należy. Cieszę się też, że powstaje coraz więcej kobiecych projektów, co jest dowodem na to, że solidarność jajników naprawdę istnieje – mówi.

Wernisaż wystawy Kobieta Spełniona odbędzie się 20 marca w ArtHotel, przy ulicy Stalowej 52.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...