24-letnia Polka z Nałęczowa powalczy z... Jay'em Z! Nominowana w konkursie w Stanach Zjednoczonych

Teledysk Oly. powalczy na prestiżowym amerykańskim konkursie muzycznym o pierwsze miejsce
Teledysk Oly. powalczy na prestiżowym amerykańskim konkursie muzycznym o pierwsze miejsce Fot. Instagram/oly.music
South by Southwest (SXSW) to prestiżowy muzyczny festiwal w Stanach Zjednoczonych, na którym oprócz muzyki młodych zespołów z całego świata można zobaczyć projekcje filmowe czy wystawy. W ramach festiwalu organizowany jest również konkurs na najlepszy klip. Wśród nominowanych znalazła się Polka. Teledysk 24-latki pochodzącej z Nałęczowa powalczy o pierwsze miejsce z m.in. klipem muzycznego wyjadacza, którym jest Jay-Z. Kim jest artystka, kryjąca się pod pseudonimem Oly?

South by Southwest Music Festival to festiwal muzyczny, odbywający się w marcu w Stanach Zjednoczonych, a dokładniej w stolicy stanu Teksas-Austin. W tym roku na wydarzeniu pojawi się polski akcent. Klip do piosenki Oly "Growing Young” nominowany został w konkursie na najlepszy teledysk świata. O pierwsze miejsce powalczy z klipami dwudziestu artystów, m.in. z raperem Jayem-Z, amerykańskim zespołem rockowym The Shins oraz grupą indie-rockową Capital Cities.[

Wrażliwe i liryczne opowiadania
Choć Oly nie jest tak znana jak jej rywale, być może dzięki udziałowi w prestiżowym konkursie, jej muzyka trafi do szerszego grona odbiorców. Oly, czyli Aleksandra Komsta to 24-latka pochodząca z Nałęczowa. Zadebiutowała gościnnym występem u polskiego artysty Fismolla w piosence "The Healing” w 2014 roku. Rok później wydała debiutancki krążek "Home". Na swoim koncie ma koncerty z takimi artystami, jak m.in. z islandzkim zespołem Low Roar oraz polskim artystą - Miłoszem Tarachą. Wystąpiła również na Open'erze oraz festiwalu Live Music w Gdańsku. Krytycy cenią Oly za wrażliwość oraz liryczne opowiadania.

"Moje utwory w dużym stopniu mają charakter pamiętnika. Opowiadają o wielu wydarzeniach z mojego życia, o niektórych wiedzą tylko najbliższe mi osoby mówiła artystka w rozmowie z serwisem muzykoholicy.com.
Sama zainteresowana jest bardzo szczęśliwa z nominacji do prestiżowego konkursu. "Umieram z dumy i szczęścia" - napisała na swoim Facebooku. Za klip do piosenki "Growing Young” odpowiedzialna jest reżyserka Katarzyna Sawicka, której nazwisko pojawia się już drugi raz na amerykańskim festiwalu. Dokładnie rok temu teledysk polskiej grupy Bokka "Answer Me” walczył o pierwsze miejsce w tej samej kategorii. Obraz do piosenki Oly "Growing Young” to piękna i wzruszająca opowieść o dorastaniu dwóch przyjaciółek.
Za klimatyczne zdjęcia odpowiedzialna jest grupa studentów z łódzkiej Szkoły Filmowej. Teledysk powstał w jednej z małych miejscowości pod Łodzią.Festiwal SXSW 2018 rozpocznie się 8 marca i potrwa 12 dni.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...