To nie Photoshop. To zdjęcie zrobione przez Polaka, które zostało wyróżnione w prestiżowym konkursie

Cierpliwość, opanowanie i talent pozwoliły Polakow uzyskać efekt, który zachwycił sędziów w konkursie Underwater Photographer of the Year 2018
Cierpliwość, opanowanie i talent pozwoliły Polakow uzyskać efekt, który zachwycił sędziów w konkursie Underwater Photographer of the Year 2018 Fot. Jacob Degee / Underwater Photographer of the Year 2018
Underwater Photographer of the Year to prestiżowy, brytyjski konkurs fotograficzny, który przyciąga fanów podwodnej fotografii z całego świata. Tym bardziej cieszy fakt, że w tegorocznej odsłonie wydarzenia, w jednej z kategorii, drugie miejsce zajął Polak.

Konkurs Underwater Photography of The Year podzielony jest na 8 kategorii, wśród których znalazło się również miejsce dla debiutantów. Up & Coming to kategoria, do której można zgłaszać podwodne ujęcia wykonane zarówno obiektywem szerokokątnym, jak i makro. Tutaj pod uwagę brani są jedynie ci autorzy, którzy do tej pory nie byli publikowani ani wyróżnieni w konkursach fotografii podwodnej i właśnie tutaj Polakowi udało się zawalczyć o wyróżnienie.

Jacob Degee, czyli ukrywający się pod tym pseudonimem Jakub Dzięgielewski, bo o nim mowa, to młody polski fotograf, który technikę doskonalił w warszawskiej Akademii Fotografii, a doświadczenia związane ze zdjęciami podwodnymi zdobywał podczas warsztatów prowadzonych przez Dr Alexa Mustarda - jednego z najbardziej rozpoznawalnych artystów w tej dziedzinie. Nurkowanie z aparatem w najpiękniejszych zakątkach świata, pozwoliło Jacobowi na tworzenie niezwykłych obrazów podwodnego życia, od których ciężko oderwać wzrok. Degee wyspecjalizował się w fotografii rekinów i to właśnie spektakularny portret głowomłota olbrzymiego zachwycił sędziów i pozwolił Polakowi zająć drugie miejsce w kategorii Up & Coming.

Znalezienie tego jednego, idealnego kadru zajęło Polakowi dużo czasu i udało się dopiero podczas ostatniego dnia wyprawy na Bahamy, którą odbył razem z grupą Enigma Team. Wykonanie idealnej klatki, która ma szansę przejść do historii fotografii wymaga nie tylko talentu, ale również ogromnej cierpliwości, opanowania i - w przypadku podwodnych zdjęć - odwagi.


Wszystkie zdjęcia możecie zobaczyć tutaj, natomiast poniżej kilka wybranych pozycji.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...