10 miejsc, które będziesz chciał odwiedzić w 2018 roku. Teraz szturmują je tłumy

Hiszpańskie Bilbao to, wg Airbnb, jedno z miejsc, które będzie w 2018 chętnie odwiedzane przez turystów.
Hiszpańskie Bilbao to, wg Airbnb, jedno z miejsc, które będzie w 2018 chętnie odwiedzane przez turystów. Fot. Pixabay
Popularny portal Airbnb, dzięki któremu możemy wynajmować piękne mieszkania na całym świecie, wskazał miejsca, które w 2018 będą najchętniej wybierane przez podróżujących. Jakie miasta znalazły się na liście? A może czegoś na niej zabrakło?


1. Gangneung, Korea

Na pierwszym miejscu znalazło się koreańskie miasto Gangneung. Liczba rezerwacji w porównaniu z 2017 wzrosła tutaj aż o 2175 proc.! Powodem są oczywiście tegoroczne Zimowe Igrzyska Olimpijskie.

2. Bournemouth, Anglia

Po Gangneung nie ma długo długo nic, ale w końcu pojawia się Bournemouth – angielskie miasteczko, w którym liczba rezerwacji wzrosła o 353 proc. Powodem może być popularny festiwal artystyczny Arts by The Sea albo największy w Anglii festiwal pokazów samolotowych Bournemouth może poszczycić się również pięknymi plażami.

3. Edmonton, Kanada

Czas na Kanadę i miasto Edmonton. To jedno z najbardziej słonecznych miejsc w Kanadzie, w którym każdego roku odbywa się ponad 30 różnych festiwali. Tutaj każdy, a przynajmniej 284 proc. osób więcej niż w 2017, znajdzie coś dla siebie.

4. Indianapolis, USA

Indianapolis w Stanach Zjednoczonych odwiedzi w tym roku o 256 proc. ludzi więcej. To świetne miejsce dla najmłodszych podróżników – znajduje się tu największe na świecie muzeum dla dzieciaków .

5. Da Nang, Wietnam

Tym razem wędrujemy do Azji, a konkretnie do wietnamskiego miasta Da Nang, w którym liczba rezerwacji w porównaniu z poprzednim rokiem wzrosła o 255 proc.. Miasto spodoba się wszystkim fanom plażowania, a nocny widok Mostu Smoka zachwyci każdego.

6. Columbus, USA

Na tej pozycji znalazło się kolejne amerykańskie miasto. Tym razem chodzi o Columbus, w którym rezerwacji dokonało 254 proc. więcej osób niż rok temu. To jeden z najsłynniejszych ośrodków produkcji piwa kraftowego w USA – dobra zabawa jest więc wpisana w charakter tego miejsca.

#columbuscity #lifeincbus #asseenincolumbus

Post udostępniony przez Urban Reveal (@ureveal06)

7. Famagusta, Cypr


W cypryjskim mieście Famagusta rezerwacji jest więcej o 234 proc. Przybywają tu zarówno fani plażowania, jak i … miłośnicy Szekspira! To tutaj znajduje się tzw. Wieża Otella, w której rozgrywają się sceny słynnej tragedii.

8. Bilbao, Hiszpania

Liczba rezerwacji wzrosła o 234 proc. również w hiszpańskim Bilbao, w którym znajduje się słynne na całym świecie Muzeum Guggenheima. To również świetne miejsce dla surferów, którzy w Bilbao i okolicach znajdą mnóstwo dobrych spotów.

9. Hanoi, Wietnam

Kolejne wietnamskie miasto la liście. Na 9. miejscu zestawienia, notując 209 proc. wzrost, pojawiło się Hanoi – stolica Wietnamu, w której nie można się nudzić. Jeżeli lubicie eksperymenty, koniecznie spróbujcie słynnej egg coffee, czyli kawy z jajkiem. Brzmi dziwnie, ale jest naprawdę pycha! Spacerując po mieście uważajcie na wszędobylskie skutery - na ulicach panuje totalny chaos.

10. Matinhos, Brazylia

Zestawienie, ze wzrostem identycznym do Hanoi, zamyka brazylijskie Matinhos. Rajskie plaże sprawiają, że z tego miejsca nie chce się wyjeżdżać.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców