Wysoka kultura z dużym rabatem. W tym teatrze możesz liczyć na zniżki, pod jednym warunkiem

Odważny, awangardowy repertuar to domena Studio. W tym roku tamtejsze spektakle można oglądać taniej
Odważny, awangardowy repertuar to domena Studio. W tym roku tamtejsze spektakle można oglądać taniej Fot. Teatrgaleria Studio
Teatry nie mają marketingowego potencjału kin. I całe szczęście, bo gdyby miały, zamiast trzech dzwonków, przed rozpoczęciem spektaklu słuchalibyśmy trzech bloków reklamowych, a w antrakcie - uczestniczyli w ankietach konsumenckich zleconych przez producenta kabanosów. Aby jednak utrzymać ten komfort odbioru, dyrektorzy teatrów muszą zapełniać sale, co w przypadku scen o bardziej artystycznym profilu bywa trudne. Warszawski teatrgaleria Studio przyciąga widzów zniżkami - sporymi.

Oferta, dzięki której spektakle wystawiane w jednym ze skrzydeł Pałacu Kultury można oglądać z 20-procentową zniżką, powstała dzięki współpracy Studio z Citi Handlowy. Do rabatu w ramach programu Citi Specials uprawni są wszyscy posiadacze kart tego banku, zarówno debetowych, jak i kredytowych. Wystarczy, że podczas zakupu powiadomimy sprzedawcę o chęci skorzystania ze zniżki. A w nadchodzących miesiącach będzie z czego korzystać.

Studio od zawsze było miejscem, któremu przyświeca idea artystycznej interdyscyplinarności. Od niedawna ta idea znajduje swoje odzwierciedlenie również w nazwie instytucji: teatrgaleria to, jak mówi jego dyrektorka artystyczna Natalia Korczakowska w wywiadzie dla Culture.pl, nawiązanie do tradycji:
Natalia Korczakowska
dyrektor artystyczna teatrugalerii Studio

Przez nową nazwę odwołuję się do interdyscyplinarnej tradycji tego miejsca, do czasów Józefa Szajny i Jerzego Grzegorzewskiego. To oni zaproponowali formułę takiego teatru w Studio w latach 70. i 90., kiedy było to jeszcze zupełnie nieoczywiste. Szajna nazwał tę instytucję: Teatr Studio Galeria. Chcąc kontynuacji tego kierunku, postawiłam na połączenie słów "teatr" i "galeria" w jedno. Szajna otworzył w Teatrze niezależną Galerię, żeby korzystać z doświadczeń sztuki współczesnej przy tworzeniu przedstawień. Wszystko to w zgodzie z myślą awangardy o teatrze jako o syntezie sztuk, gdzie każda z dyscyplin składająca się na spektakl traktowana jest na równych prawach.

W tym sezonie łączenie różnych aspektów sztuki w scenicznej praktyce sprawdzimy między innymi, idąc na “Biesy” na podstawie powieści Fiodora Dostojewskiego, czy “Berlin Alexanderplatz” - przedstawienie na podstawie jednej z najgłośniejszych niemieckich powieści lat 20. Na scenie Studia wystawiane są również “Wichrowe Wzgórza” w reżyserii Kuby Kowalskiego.

Klasyki światowej literatury w awangardowych interpretacjach to jedna noga repertuaru Studio. Na afiszu, jak co roku, znajdzie się miejsce dla polskich i zagranicznych dramaturgów młodego pokolenia, oraz spektakli gościnnych. Repertuar warto więc śledzić na bieżąco, podobnie jak inne wydarzenia organizowane przez teatrgalerię Studio, na które również przysługują zniżki w programie Citi Specials.

Artykuł powstał we współpracy z Citi Handlowy.


Advertisement
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...