Te dwa serwisy musi znać każdy fan literatury. Asortyment imponuje, a niektórzy upolują spore zniżki

Czytelnictwo w cyfrowych czasach wcale nie umiera - wręcz przeciwnie. Dodatkowo, pojawia się coraz więcej możliwości obniżania cen książek
Czytelnictwo w cyfrowych czasach wcale nie umiera - wręcz przeciwnie. Dodatkowo, pojawia się coraz więcej możliwości obniżania cen książek Fot. 123rf.com / maglara
Wbrew przekonywaniom fatalistów, którzy jeszcze kilkanaście lata temu wieścili rychły koniec słowa drukowanego, książki nadal znajdziemy na półkach, a nie tylko w muzealnych gablotach. Rozpowszechnienie nowych formatów e-literatury zadało z kolei kłam utyskiwaniom pedagogów, zapowiadających postępującą analfabetyzację wpatrzonego w smartfony i tablety społeczeństwa. To, co na pewno się zmieniło, to sposób, w jaki kupujemy i konsumujemy literaturę.

Nowoczesne mole książkowe to przede wszystkim sprytni łowcy okazji, którzy z zacięciem szafiarki polującej na przecenione torebki od Chanel, potrafią przeczesywać kolejne karty internetowych księgarnii w poszukiwaniu ulubionej pozycji w dobrej cenie. A jest co przeczesywać, bo rynek serwisów z wyborem tradycyjnych książek, ich e-wersji czy audiobooków, w ostatnich latach rozwija się prężnie. Do listy sprawdzonych miejsc warto dopisać Nexto.pl oraz Gigant.pl - ze względu na zakres oferty, jej ceny, ale i dodatkowe zniżki.

Pierwszy aspekt, czyli liczba pozycji, jaką znajdziemy w Nexto.pl i Gigant.pl może początkowo nieco przytłaczać bo znajdziemy tu pozycje z bardzo różnych “bajek” - od opowiadań dla dzieci właśnie, przez dorosłą beletrystykę, po specjalistyczną literaturę z dziedzin o istnieniu których na co dzień być może nawet nie zdajemy sobie sprawy.

Gigant.pl oferuje imponujący wybór literatury obcojęzycznej i to w naprawdę umiarkowanych cenach. Jeśli więc szukacie książki, do której praw nie nabył jeszcze żaden polski wydawca, warto nazwisko autora wpisać właśnie w tamtejszą wyszukiwarkę. Na Nexto.pl to z kolei prawdziwy skarbiec audiobooków - nie tylko fabularnych, ale i poradnikowo-motywacyjnynch czy do nauki języków obcych.


Jeśli chodzi o ceny, to o tych, ustalanych przez księgarnie internetowe nie ma za bardzo co dyskutować. Koszty hostingu sklepu internetowego jeszcze długo nie dorównają opłatom za wynajem powierzchni handlowej. Z tego względu już podstawowa cena “naklejona” na internetowej półce jest co najmniej o kilka, a czasem nawet kilkanaście złotych niższa.

Do niższych cen dochodzą promocje. Księgarnie, jak większość internetowych dostawców detalicznych oferują różnego rodzaju kody rabatowe. Ich poszukiwanie wiąże się jednak z dodatkowym “wysiłkiem”, którego, usatysfakcjonowani niższą niż w sklepie ceną, często nie podejmujemy.

Gigant.pl i Nexto.pl oferują jednak zniżki, na które nie trzeba polować w sieci. Obie księgarnie funkcjonują na platformie Citi Specials banku Citi Handlowy. Oznacza to, że każdy, kto za dokonane tam zakupy płaci kartą Citi (debetową lub kredytową), korzysta z rabatu - 5 proc. w Gigant.pl i do 25 proc. w Nexto.pl. W programie nie trzeba się specjalnie rejestrować - jego członkiem jest automatycznie każdy klient banku. O przysługującej zniżce trzeba po prostu wiedzieć i podać odpowiedni kod rabatowy ze strony citihandlowy.pl/citispecials podczas finalizacji zakupów.

Artykuł powstał we współpracy z Citi Handlowy.


Advertisement
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...