Smok zamiast torebki i dron zamiast modelki? Wielkie domy mody nie przestają zaskakiwać

Projektanci mody każdego roku zaskakują niezwykłymi pomysłami. Smok zamiast torebki? Czemu nie
Projektanci mody każdego roku zaskakują niezwykłymi pomysłami. Smok zamiast torebki? Czemu nie Fot. Instagram / Gucci
Pokazy odbywające się podczas fashion weeków zachwycają nie tylko pięknymi projektami, ale również ciekawymi, często bardzo zaskakującymi oprawami. W ciągu ostatnich kilku dni spore zamieszanie wprowadziły pokazy słynnych domów mody – Gucci i Dolce & Gabbana.


Wiele kontrowersji wzbudził zeszłotygodniowy pokaz Gucci, podczas którego modele maszerowali po wybiegu z wyjątkowo oryginalnymi akcesoriami... Zamiast klasycznych torebek, kopertówek czy plecaków w rękach modelek i modeli mogliśmy zobaczyć m.in. urocze smoki i dosyć przerażające repliki głów modeli, które do złudzenia przypominały te prawdziwe. O ile smoki były po prostu słodkie, to jednak sztuczne głowy sprawiały dość przerażające wrażenie. W osiągnięciu efektu wow dyrektorowi kreatywnemu marki pomogła współpraca z firmą Makinarium, która do tej pory była znana przede wszystkim z tworzenia efektów specjalnych i makijaży niezbędnych do wykreowania świata na planie filmowym. Nic więc dziwnego, że po pokazie Gucci, Instagram opanowały posty, porównujące jego klimat do uwielbianej na całym świecie Gry o Tron.
Kontrowersje na wybiegu to nie jedyny sposób na zwrócenie uwagi na kolekcję podczas tygodnii mody. Kolejnym jest zastosowanie nowych technologii. Tym tropem poszło Dolce & Gabbana, które wybrało do pokazu akcesoriów dość nietypowych modeli. Po wybiegu przechadzały się bowiem (a w zasadzie przelatywały) drony. Urządzenia, odpowiednio do okazji, zostały udekorowane ozdobnymi kamieniami. Każdy dron "trzymał” jedną torebkę z najnowszej kolekcji Dolce & Gabbana.
Choć pomysł jest oryginalny, to jednak nie obyło się bez problemów technicznych. Wszyscy goście, zgodnie z wymogami, musieli wyłączyć połączenie wi fi w telefonach, co opóźniło pokaz o niemal godzinę. Czy drony mają szansę na stałe przejąć rolę modelek? Nie sądzę. Pokaz D&G osiągnął jednak swój cel, zwracając na siebie oczy świata wszystkich fanów mody.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Węgrzy w Budapeszcie pokazali, co robić, by pokonać Orbana. Lekcja dla rywali PiS
0 0Trump ich zdradził, znaleźli nowego sojusznika. Oto skutki pierwszych dni tureckiej inwazji w Syrii
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nobel z ekonomii trafił w dobre ręce. Ci ludzie pomogli 5 milionom dzieci
0 0Miały być darmowe podręczniki, a nie ma ich wcale. Tak się zmusza rodziców do płacenia

NIE TYLKO POLITYKA

Sephora 0 0Udział w tym projekcie dużo nam dał". Współzałożycieli TOBO + MALA o programie dla kobiet
Rankomat 0 0Wyprawka dla niemowlaka. Co trzeba kupić i z jakim wydatkiem należy się liczyć?
OPINIA 0 0Koalicja wpadła w identyczną pułapkę, z jaką przez lata walczył PiS
FELIETON 0 0A może czas po prostu przestać płakać i w końcu zrozumieć, że właśnie taka jest Polska: PiS-owska