5 faktów z życia Martyny Wojciechowskiej, o których prawdopodobnie nie wiecie

Martyna Wojciechowska jest uosobieniem kobiecej siły
Martyna Wojciechowska jest uosobieniem kobiecej siły Fot. x-news/TVN/Bartosz Krupa/East News
Martyna Wojciechowska, dziennikarka, pisarka i podróżniczka to wulkan energii, którego wszędzie pełno. Praca jest jej pasją i nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Podróżuje na koniec świata, zdobyła Mount Everest i przekroczyła metę rajdu Dakar. To już o niej wiemy. A czego nie wiemy o najodważniejszej dziennikarce w Polsce? Sprawdźcie!

Jest silną kobietą, która udowadnia, że "niemożliwe nie istnieje”. Martyna Wojciechowska wbrew stereotypom o słabej płci, osiągnęła masę sukcesów na wielu polach; jako ceniona dziennikarka, reżyserka nagradzanych filmów, autorka książek czy też pasjonatka motoryzacji i podróży. Tym bardziej ciężko uwierzyć w to, że jako dziecko była.. nieśmiała.

Była nieśmiała

"Byłam dziwnym dzieckiem, przeraźliwie nieśmiałym. Po dwóch tygodniach mama musiała zabrać mnie z przedszkola. Jednak zawsze pozwalała mi próbować, popełniać błędy. Nie krytykowała mnie, nie oceniała, zawsze wspierała. Nigdy się nie pokłóciłyśmy,  choć miałyśmy odmienne zdania i dyskutowałyśmy ze sobą. Mama dała mi dużo wolności. To dzięki niej urosły mi skrzydła u ramion" – mówiła w jednym z wywiadów.

Zaraziła córkę wspinaczką

Swoją siłę Wojciechowska przekazuje 9-letniej córeczce Marysi. To właśnie ją Martyna zaraziła wspinaczką i zaszczepiła w niej miłość do podróży. Mama i córka planują wspólną wyprawę do Afryki. Wojciechowska wspiera również córkę w pasji do jazdy konnej, której na początku była przeciwna, bo to urazowy sport.


Siła jest piękna


43-letnia dziennikarka angażuje się w wiele projektów, również tych związanych z urodą. "Siła jest piękna" to hasło, które przyświeca kampanii Pantene. "W trakcie podróży na krańce świata spotykam na swojej drodze wiele inspirujących kobiet. To one nauczyły mnie, że siła jest w nas. W każdej z nas. Dlatego postanowiłam wziąć udział w nowej kampanii Pantene – połączyły nas wspólne wartości i przekonanie, że ta prawdziwa siła pochodzi 
z wnętrza" – powiedziała Martyna Wojciechowska komentując swoją współpracę z marką. Już w marcu dziennikarka pojawi się w kampanii reklamowej brandu.

Wanda Rutkiewicz jej idolką

"Jej osoba i wybory życiowe są mi bardzo bliskie" – tak mówiła Martyna Wojciechowska o Wandzie Rutkiewicz, polskiej alpinistce i himalaistce w wywiadzie dla "Twojego Stylu". To właśnie postać Rutkiewicz najbardziej inspirowała dziennikarkę, gdy ta dopiero zaczęła wchodzić w dorosłość. "Pionierka, postać niezwykła" - zachwycała się nią Martyna w wywiadzie.

Nie żałuje rozbieranej sesji w Playboyu

Niczego nie żałuje, nawet rozbieranej sesji w Playboyu, którą zrobiła majac 26 lat. Wtedy potrzebowała spojrzeć na siebie z innej perspektywy, jednak dzisiaj nie rozebrałaby się ponownie. Nagą sesję pokazała też 8-letniej Marysi. "Nagie ciało jest powodem do dumy - mówiła w jednym z wywiadów".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...