Lacoste w słusznej sprawie. Zamiast krokodyla na koszulkach pojawią się zagrożone gatunki zwierząt

Kultowy krokodyl zniknie z koszulek Lacoste
Kultowy krokodyl zniknie z koszulek Lacoste Fot. materiały prasowe/ Lacoste
Francuska marka Lacoste jest bardzo dobrze znana polskim fanom mody, którzy chętnie sięgają po buty czy koszulki polo tego brandu. Jak się okazuje, znak firmowy marki, czyli zielony krokodyl ma zniknąć z ubrań, a zastąpić mają go inne zwierzęta. Skąd taka decyzja?

Zielony krokodyl to znak firmowy francuskiej marki Lacoste, który zniknie z koszulek, ustępując miejsca innym zwierzętom. Wszystkim fanów marki i charakterystycznego znaczka uspokajamy!

Zmiana nie jest na stałe, choć w tym przypadku to pierwsza taka duża ingerencja liczącej aż 85 lat marki! Zielony krokodyl zniknie z 1775 koszulek, natomiast ta liczba nie jest przypadkowa. Jak się okazuje, cyfra jest ilością zwierząt zaliczającą się do ginących gatunków. Na miejscu krokodyla pojawią się m.in. tygrysy sumatrzańskie, morświny kalifornijskie, żółwie birmańskie, nosorożce, iguany oraz papugi.
Zastąpienie krokodyla innymi zwierzętami to wspólna akcja Lacoste oraz IUCN (Unia Ochrony Przyrody). Inicjatywa firmowana jest hasłem "Save Our Species" ( Ratujmy nasze gatunki). Koszulki z wizerunkami zagrożonych zwierząt kosztować będą 185 dolarów za sztukę, a dochód z nich uzyskany trafi na konto organizacji IUCN.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...