Dwie Polki wyróżnione w międzynarodowym konkursie dla młodych projektantów. Nagrodą jest 300 tys. euro

Marta Jakubowski z Karlem Lagerfeldem
Marta Jakubowski z Karlem Lagerfeldem Fot. Instagram/ martajakubowski
Nagroda w wysokości 300 tys. euro to kusząca propozycja dla młodych projektantów mody. Szansę na nią mają dwie Polki wyróżnione w międzynarodowym konkursie dla młodych projektantów o nazwie "Showroom". To Magda Butrym i Marta Jakubowski. Projektantki zostały wyłonione spośród 1300 kandydatów z 90 krajów!

"Showroom" to wydarzenie, które zorganizowane zostało już po raz piąty podczas Fashion Week w Paryżu. Konkurs dedykowany jest młodym projektantom z całego świata. W tegorocznej edycji zaprezentowali swoje propozycje ekspertom złożonym z grona modelek (w tym słynnej Belli Hadid), dziennikarzy oraz fotografów.

Spośród 1300 kandydatów z 90 krajów wyłonionych zostało jedynie ośmiu projektantów, w tym dwie Polki: Magda Butrym oraz Marta Jakubowski. Nagroda w wysokości 300 tys. euro zostanie przekazana najbardziej utalentowanemu projektantowi w czerwcu. Według wiceprezes Louis Vuitton i inicjatorki nagrody Delphine Arnault wyróżnieni kandydaci bardzo dobrze wpisują się w trendy stylu streetwear oraz zatarcia granic między płciami.

So lovely to meet @carineroitfeld @crfashionbook

Post udostępniony przez Marta Jakubowski (@martajakubowski)

Marta Jakubowski to projektantka urodzona w Polsce. Mieszkała w Niemczech, a obecnie pracuje w Londynie. Współpracowała z takimi projektantami jak m.in. Alexander Wang czy Hussein Chalayan. Jej propozycje to energetyczne kolory pomieszane z kratką i koronką. Kobiecość miksuje się z męskim stylem, a delikatność z zadziornością.
Z kolei Magda Butrym to polska projektantka, której ubrania rozsławiły gwiazdy i to nie tylko te polskie. W kobiecych i jednocześnie romantycznych ubraniach Butrym prezentowały się swego czasu m.in. Kim Kardashian, Heidi Klum, modelka Alessandra Ambrosio oraz zdobywczyni Oscara Alicia Vikander. Trzymamy kciuki za obie dziewczyny!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...