Nie jesteś fanem spontanicznych wyjazdów bez planu? Zorganizowany city break nie musi być drogi

City break z Citi Specials i Fostertravel.pl to opcja bardziej zorganizowana i tańsza
City break z Citi Specials i Fostertravel.pl to opcja bardziej zorganizowana i tańsza Fot. Unsplash.com / Jacek Dylag
Podróżowanie bez planu, szukanie noclegów na miejscu, celowe rezygnowanie ze wskazówek przewodnika - czy może być lepszy sposób na weekendowy city break? Chociaż na tak zadane pytanie modnie jest odpowiedzieć: “Absolutnie nie! Spontaniczność ponad wszystko!”, to jednak wielu z nas w głębi serca ma ochotę delikatnie zaprotestować.

Spontaniczność spontanicznością, ale zabookowany wcześniej hotel i pilot, wskazujący najlepsze miejscówki byłby nie do pogardzenia. W czym więc tkwi tajemnica powszechnego poklasku dla wypadów w stylu “zorganizuj to sam”? W cenie: okazyjnie kupionych biletów, czy zarezerwowanego w ostatniej chwili pokoju.

Pochwały pod adresem tanich linii czy noclegów na kanapie couch-surferów bywają jednak mocno naciągane. Mało kto wspomina również o tym, że poznawanie miasta “z perspektywy lokalsów”, często kończy się kilkugodzinnym błądzeniem bez celu, a obiad w “autentycznej” knajpce z dala od szlaku turystycznych fast-foodów - sporym rozczarowaniem.

Alternatywą dla tych, którzy nie wstydzą się przyznać, że w mniejszym lub większym stopniu lubią wyjazdy planować wcześniej, jest oferta biur podróży. Coraz większa liczba tour operatorów, poza standardowymi wczasami czy wycieczkami objazdowymi, oferuje kilkudniowe wypady do modnych europejskich miejscówek. Szeroką ofertę tego typu znajdziemy na przykład na Fostertravel.pl.


Z tego konkretnego portalu warto skorzystać również ze względu na jego obecność w programie bonusowym Citi Specials. Korzystający z niego klienci banku Citi Handlowy mogą udać się na zorganizowany city break (lub każdą inną wycieczkę) płacąc nawet do 5 proc. mniej. Warunkiem uzyskania bonusu jest wpisanie 6 pierwszych cyfr dowolnej karty Citi podczas finalizacji zamówienia.

Decyzję o wyprawie do Barcelony, Paryża czy Rzymu można również podjąć spontanicznie - ofert na Fostertravel.pl stale przybywa, więc prawdopodobieństwo, że trafimy na program skrojony dokładnie na miarę naszych potrzeb jest spora. Poza tym, korzystanie ze zniżek Citi Specials nie wymaga wcześniejszej rejestracji - wystarczy pamiętać, żeby z nich skorzystać.

Artykuł powstał we współpracy z Citi Handlowy.


Advertisement
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...