Rezerwacja hotelu nie musi przypominać polowania. Portale bookingowe dają stałe zniżki - pod pewnymi warunkami

Na hotele nie trzeba polować - zniżki na niektórych portalach są stałe
Na hotele nie trzeba polować - zniżki na niektórych portalach są stałe Fot. 123rf.com / soloway
A może Las Vegas? - pyta domyślnie wyszukiwarka Hotels.com na swojej stronie startowej w miejscu, w którym należy wpisać cel podróży. W sumie, dlaczego nie? Dzisiaj, kiedy pod wpływem postępu technologicznego świat systematycznie kurczy się do rozmiarów globusa, znikają też kolejne bariery, a największym ograniczeniem podróżniczej fantazji pozostają z reguły finanse. Uważni travellersi jednak i na to znajdą sposób.

Portali pośredniczących w bookowaniu pokoi w najróżniejszych zakątkach świata jest obecnie na pęczki, więc teoretycznie z punktu widzenia konsumenta trudniej o bardziej komfortową sytuację. Portale kuszą promocjami, my przebieramy, wybieramy, polujemy, aby w końcu zdecydować się na najbardziej korzystną ofertę.

Jeśli rzeczywiście taką znajdziemy - świetnie. Czasem jednak bannery z “jednorazowymi okazjami” i “ostatnimi wolnymi miejscami” potrafią nas wyprowadzić na finansowe manowce - duża zniżka okazuje się przeciętną, a hotel w samym centrum, hotelem na samych jego obrzeżach.

I choć kilkadziesiąt metrów spaceru więcej, czy zaoszczędzenie kilku procent mniej nie jest dramatem, to jednak sama świadomość przepuszczenia lepszej okazji może być lekko irytująca. Ci, którzy wcześniej “sparzyli się” na zniżkowym polowaniu, mogą rozejrzeć się za stałymi rabatami, przyznawanymi na przykład za członkostwo w programach partnerskich.


Wspomniane na wstępie Hotels.com jest tu dobrym przykładem. Portal jest jednym z partnerów platformy Citi Specials, czyli programu zniżkowego dla klientów Citi Handlowego. Z 10-procentowego rabatu może skorzystać automatycznie każdy, kto posługuje się kartą płatniczą czy kredytową banku. Nie ma konieczności rejestracji czy zgłaszania chęci uczestnictwa w programie - zniżka zostanie naliczona, jeśli podczas finalizacji płatności podamy specjalny kod, dostępny na stronie Citi Specials.

10 proc. mniej za hotel w Las Vegas może być całkiem solidną sumą którą, kto wie, może uda się nawet pomnożyć. W tym mieście macie na to przynajmniej 50 proc. prawdopodobieństwa.

Artykuł powstał we współpracy z Citi Handlowy.


Advertisement
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...