Gretkowska "odleciała" w krytyce "Tańca z gwiazdami"? Wymienia trzy nazwiska

Manuela Gretkowska znów krytycznie o polskim show-biznesie
Manuela Gretkowska znów krytycznie o polskim show-biznesie Fot. Agencja Gazeta/Wojciech Olkuśnik
Manuela Gretkowska znów pokazała co myśli o polskim show-biznesie. Tym razem pisarka i feministka skupiła się na najnowszej edycji "Tańca z gwiazdami", a zwłaszcza męskiej części uczestników. Gretkowska w swoim stylu skomentowała udział w programie m.in. Jarosława Kreta i Krzysztofa Gojdzia. Nie za bardzo ją poniosło?


Gretkowska nie przebiera w słowach, jeżeli chodzi o polski show-biznes. Pisarce tym razem nie spodobała się najnowsza edycja "Tańca z gwiazdami", która jest naprawdę wyrazista w kwestii doboru uczestników. "Raper" Popek z przestępczą przeszłością, kontrowersyjny prezenter pogody Jarosław Kret oraz chirurg plastyczny celebrytów Krzysztof Gojdź. Te nazwiska celebrytów Manuela Gretkowska umieściła w obszernym wpisie na Facebooku zatytułowanym "Taniec z inwalidą".


Znów śmieje się z show-biznesu
Pisarka wyśmiała umiejętności taneczne rodzimych gwiazd. "'Taniec z gwiazdami' i trzech polskich gwiazdorów. Pierwszy z nich - Popek, porżnięty kloc w zaślepkach. Serce, jak twierdzi, przemieszcza mu się między gardłem a dupą, więc nie może utrzymać rytmu , chociaż jest gwiazdą muzyki. Drugi gwiazdor: dr Gojdź, słynny poprawiacz urody. Za skorygowanymi twarzami pań reklamujących kosmetyki, stoi on - skalpel. Operowanie nim wymaga skupienia i taki jest wyraz twarzy doktora Gojdzia podczas występu. Maksymalne skupienie na sobie, nie tańcu. Trzeci gwiazdor - Kret podskakujący zawsze z wdziękiem przy mapie pogody. Ale 'W Tańcu z Gwiazdami' nie ma ochoty, więc nie tańczy. Wokół niego wije się tancerka, zasłaniając swoim boskim ciałem impotencję partnera, jak w pornosie. Kret, już po wszystkim ją komplementuje: 'Moja lekarka, pielęgniarka'" - zaczyna swój wpis Gretkowska.

Pisarka w dalszej części posta porównuje uczestników tanecznego show do polskich mężczyzn.


Według Manueli facetom daleko do bycia przyzwoitymi. Nie mają też pojęcia czym jest partnerstwo na co dzień. "Wiadomo, rolą kobiety jest pielęgnacja bohaterskiego inwalidy. Tancerce przydzielonej Kretowi za to płacą. Żony takiego typa tyrają darmo. Są nawet dumne ze swojego poświęcenia Pysiaczkowi albo Misiaczkowi. Sądzą, że przyssana męska pijawka robi im minetę, a nie pranie mózgu. Taki związek połączony krwiobiegiem współuzależnienia trwa. Chyba, że Pysiaczek odpadnie. Znajdzie bardziej wydajną dawczynię serca, vaginy, portfela".
Manuela Gretkowska

Trzech gwiazdorów pokazało czym jest partnerstwo. Porażką. Jeśli on pozbawiony słuchu, wyczucia rytmu kloc chce prowadzić według własnych reguł, katastrofa gwarantowana. Co z tego, gwiazdorom i tak należą się oklaski. Wystarczy być, w Polsce mężczyzną. Może dlatego tak trudno polskim dziewczynkom? Wiedzą, że czeka je taniec z głuchym na wszystko gwiazdorem ich życia? Nie taniec z facetem, ale wokół faceta.
Będzie publiczna wojna?
To nie pierwszy raz, gdy Gretkowska bierze się za sprawy społeczno-polityczne i show-biznes. Ludzie albo lubią jej poglądy, albo ich nienawidzą. W ubiegłym roku pisarka atakowała Małgorzatę Rozenek i Radosława Majdana za słynną sesję dla jednego z kolorowych magazynów. Publiczna wymiana zdań między paniami zamieniła się w żenującą dyskusję na niskim poziomie. Ciekawe, czy podobnie będzie tym razem i Manuela wejdzie w potyczki słowne z Jarosławem Kretem, Krzysztofem Gojdźiem i zadziornym Popkiem?

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...