To będzie muzyczne wydarzenie roku. Oto co możesz zrobić, żeby zwiększyć swoją szansę na bilety

Beyonce i Jay Z zagrają w na PGE Narodowym. Walka o bilety będzie zacięta
Beyonce i Jay Z zagrają w na PGE Narodowym. Walka o bilety będzie zacięta Fot. materiały prasowe
Trzy litery, rzymska cyfra i pół doby - tyle wystarczyło jaśnie panującej królowej światowego showbiznesu aby zebrać grubo ponad trzy miliony serduszek na Instagramie i blisko 100 tysięcy komentarzy, w większości zawierających skrót “OMG” z dowolną ilością wykrzykników. Skrót “OTR II” fani, a może należałoby powiedzieć - poddani - Beyonce, rozszyfrowali bez pudła. Królowa wyrusza w trasę. Towarzyszyć jej będzie król-małżonek. I - uwaga -najlepsze: orszak zawita również do dalekiego kraju nad Wisłą.

Trzy litery, które wywołały takie poruszenie, to akronim “On The Run” - nazwy poprzedniej wspólnej trasy Beyonce i Jay’a, chociaż w 2014 to raczej pseudonim Shawna Cartera częściej pojawiał się w informacjach prasowych jako pierwszy. Cztery lata, 16 nominacji i pięć nagród Grammy później nie ma jednak wątpliwości - tłumy, które zapełnią stadiony w USA i w Europie przyjdą oddać hołd właśnie jej, nie jemu.

To, że To, że z możliwość skorzystają nieliczni, jest sprawą oczywistą podobnie jak to, że po wejściówki ruszy prawdziwy wyścig. Kto jeszcze nie zaczął ćwiczyć klikania przyciskami myszki na czas i nie zna na pamięć topografii strony polskiego dystrybutora biletów, musi zacząć ćwiczyć niezwłocznie. Niemal równocześnie z informacją o datach poszczególnych koncertów w sieci pojawiły się poradniki pod tytułem: “X sposobów, jak zwiększyć szanse na bilet na OTR II”.

Jeśli chodzi koncert na PGE Narodowym sprawdzonym “lifehackiem” jest zakup biletów w przedsprzedaży. Taką opcję daje swoim klientom bank Citi Handlowy. Wszyscy posiadacze kart Citi będą mieli możliwość zakupu biletu od poniedziałku 19 marca, od godziny 12 w południe, czyli pięć dni przed oficjalną sprzedażą. Teoretycznie, sprzedaż na stronie Citi Specials ma trwać do 22. marca, ale ci którzy wejdą dopiero w czwartek prawdopodobnie od razu będą mogli ustawić się w “kolejce” do regularnej sprzedaży, która rusza dzień później.


W trakcie koncertów, PGE Narodowy może pomieścić prawie 73 tysiące widzów. I choć jest to liczba, która robi wrażenie, to można bezpiecznie założyć, że pula biletów będzie nieco szczuplejsza. Facebookowe “zainteresowanie” udziałem w wydarzeniu pod tytułem: “JAY-Z and Beyoncé OTR II - w Warszawie” dzień po jego utworzeniu wyraziło 20 tys. osób.

W poszukiwaniu możliwych scenariuszy warto sięgnąć po ostatni przykład: sprzedaż biletów na koncert The Rolling Stones, którzy na PGE zagrają w lipcu tego roku, ruszyła w czwartek, 1 marca, a skończyła w piątek o 12:00, kiedy to pojawiła się informacja o wyprzedaniu całej, 50-tysięcznej puli.... Ciekawe w jakim tempie ruszą po bilety fani Beyonce?

Artykuł powstał we współpracy z Citi Handlowy.

Advertisement
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...