21 fotografów z Polski wyróżnionych w prestiżowym konkursie. Jeden z nich ma szansę na tytuł Fotografa Roku

Cykl fotografii "Greetings from Kazachstan" Tomasza Padło zakwalifikował się do najbardziej prestiżowej, profesjonalnej części konkursu
Cykl fotografii "Greetings from Kazachstan" Tomasza Padło zakwalifikował się do najbardziej prestiżowej, profesjonalnej części konkursu Fot. Tomasz Padło
Sony World Photography Awards to prestiżowy konkurs, do którego każdego roku zgłaszają się fotografowie z całego świata. W tym roku aż 21 polskich twórców zostało wyróżnionych przez jury, z czego 5 zakwalifikowało się do finałów.

20 marca rozstrzygnięta zostanie część otwarta, w której o nagrodę walczą 4 osoby z Polski – Kamila J. Gruss, Justyna Zduńczyk, Marcin Szpak i Krzysztof Ćwik. Do finału konkursu profesjonalnego zakwalifikował się natomiast Tomasz Padło, który ma szansę na tytuł najlepszego fotografa na świecie. Wyniki tej, najważniejszej części Sony World Photography Awards, poznamy w kwietniu. Warto zaznaczyć, że to dla wszystkich wyróżnionych fotografów to ogromny sukces, ponieważ do tegorocznej edycji konkursu zostało nadesłane aż 320 tysięcy zdjęć.
Zdjęcia zgłoszone przez 4 fotografów walczących w części otwartej reprezentują różne rodzaje fotografii, w tym m.in. portretową i uliczną. Artyści o ewentualnym zwycięstwie dowiedzą się już 20 marca. Miesiąc później, 19 kwietnia, szansę na otrzymanie prestiżowego tytułu ma Tomasz Padło, który o nagrodę główną będzie walczył swoim cyklem "Greetings from Kazachstan". Seria fotografii, zgłoszona w kategorii Krajobraz, to cykl opowiadający o szybkim, acz niszczycielskim, rozwoju kazachskich miast, w których płachty z obrazami naturalnych, nienaruszonych ludzkim działaniem krajobrazów służą za swoiste ozdoby na tamtejszych placach budowy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...