Nie potrzebujesz oczyszczacza. Te rośliny sprawią, że powietrze w domu będzie zdrowsze

Rośliny, które oczyszczą powietrze
Rośliny, które oczyszczą powietrze Fot. Instagram/rośliny liściaste
Gdy za oknem smog jest częstym i niezbyt mile widzianym gościem, warto zrobić wszystko, aby w naszym domu powietrze było czyste. Zanieczyszczone ma zły wpływ zarówno na nasze zdrowie, jak i samopoczucie. Poprawić je możemy za pomocą roślin, które nie tylko udekorują nasze wnętrza, ale też pozytywnie wpłyną na nasz organizm. To gatunki, które znane są od lat!


Chemiczne zanieczyszczenia, którymi na co dzień oddychamy pochodzą ze spalin czy też dymu papierosowego. Jednym ze sposobów aby ograniczyć zanieczyszczone powietrze jest wybranie do wnętrz naszego mieszkania odpowiednich roślin, które najskuteczniej je oczyszczą. Odpowiada za nie w dużej części ich układ korzeniowy i mikroorganizmy żyjące w glebie, które różnią się w zależności od gatunku rośliny. Które rośliny wybrać? Oto podpowiedź!


Skrzydłokwiat
Eliminuje powszechne toksyny z powietrza - benzen, amoniak i formaldehyd. Pomaga w zwalczaniu drobnoustrojów, które mogą prowadzić do alergii.

Aloes
To roślina doskonale oczyszczająca powietrze, ale nie tylko, bo pozytywnie wpływająca na nasze zdrowie. Dzięki liściom zawierającym żel może być stosowana do leczenia drobnych skaleczeń, ukąszeń owadów czy też oparzeń. Aloes lubi słońce, więc warto postawić go na parapecie.
Bluszcz pospolity
Według NASA to najlepsza roślina filtrująca powietrze. Usuwa aż 78 proc. zanieczyszczeń w powietrzu. Łagodzi też objawy alergii i astmy.
Zielistka Sternberga
Potrafi usunąć nawet do 90 proc. toksyn z powietrza w pomieszczeniu w ciągu zaledwie dwóch dni (zwłaszcza tych obecnych w klejach i detergentach), takich jak benzen czy formaldehyd.
Palma Areka
To idealna roślina dla tych osób, które często się przeziębiają. Uwalnia wilgoć do powietrza, a to znacznie ułatwia oddychanie.
Palma bambusowa
Nie tylko pięknie wygląda. To też jedna z najlepszych roślin oczyszczających powietrze, która pozbędzie się tlenku węgla, ksylenu, benzenu czy chloroformu.
Chryzantemy
Te piękne kwiaty, które kwitną sześć tygodni. Wystarczy umieścić je w jasnym miejscu i codziennie sprawdzać, czy ziemia jest odpowiednio nawodniona. Te rośliny pozbędą się formaldehydu, benzenu i amoniaku.
Różanecznik
Różanecznik nazywany azalią dobry będzie do postawienia w łazience czy kuchni, bo te rośliny bardzo dobrze radzą sobie w chłodniejszych temperaturach. Zwalczą formaldehyd.
Epipremnum złociste
Usunie toksyny z naszego mieszkania oraz inne lotne zanieczyszczenia. Trzeba pamiętać, że jest to roślina trująca, więc warto ją trzymać za dala od zwierząt i dzieci.
Dracena wonna
Roślina o wyprostowanych pędach i błyszczących, ciemnozielonych liściach. Warto pamiętać żeby chronić ją przed silnym, bezpośrednim promieniowaniem słonecznym.

#greendisign #green #plants #dracenna

Post udostępniony przez MP (@mp_shots_selection)

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie obchodzą cię zmiany klimatu za 50 lat? Wiemy, jak będzie wyglądała pogoda w Polsce za dekadę
0 0Z papieskiej laski trysnęła woda. "To będzie hit jak kremówki"
0 0Julia Wieniawa pokazała się bez makijażu. Fani nie dowierzają: "Kogo chcesz okłamać?"
KRUK 0 0Walka z długiem. Tak postępuj, gdy do twoich drzwi puka firma windykacyjna
0 0Proste rozwiązanie problemów z elektroniką. Działa również w przypadku tego urządzenia
DADHERO.PL 0 0Mieliśmy polskiego Raya Charlesa. Genialny Dawid Ogrodnik w filmie "Ikar. Legenda Mietka Kosza"
0 0Joanna Przetakiewicz w nagiej sesji. "Zapisuję sobie pani zdjęcia w telefonie"

DADHERO.PL

0 0Nie masz pojęcia, jak wychować swoją córkę? Tato, oto 10 złotych rad specjalnie dla Ciebie
0 0Dobry zegarek nie musi być "Swiss Made". Fajne czasomierze powstają i w innych krajach Europy
DZIEJE SIĘ 0 0Tusk kandydatem na nowe prestiżowe stanowisko europejskie
0 0"Schetyna nam władzy nie odda". Mucha coraz mocniej uderza w lidera PO