Nie potrzebujesz oczyszczacza. Te rośliny sprawią, że powietrze w domu będzie zdrowsze

Rośliny, które oczyszczą powietrze
Rośliny, które oczyszczą powietrze Fot. Instagram/rośliny liściaste
Gdy za oknem smog jest częstym i niezbyt mile widzianym gościem, warto zrobić wszystko, aby w naszym domu powietrze było czyste. Zanieczyszczone ma zły wpływ zarówno na nasze zdrowie, jak i samopoczucie. Poprawić je możemy za pomocą roślin, które nie tylko udekorują nasze wnętrza, ale też pozytywnie wpłyną na nasz organizm. To gatunki, które znane są od lat!


Chemiczne zanieczyszczenia, którymi na co dzień oddychamy pochodzą ze spalin czy też dymu papierosowego. Jednym ze sposobów aby ograniczyć zanieczyszczone powietrze jest wybranie do wnętrz naszego mieszkania odpowiednich roślin, które najskuteczniej je oczyszczą. Odpowiada za nie w dużej części ich układ korzeniowy i mikroorganizmy żyjące w glebie, które różnią się w zależności od gatunku rośliny. Które rośliny wybrać? Oto podpowiedź!


Skrzydłokwiat
Eliminuje powszechne toksyny z powietrza - benzen, amoniak i formaldehyd. Pomaga w zwalczaniu drobnoustrojów, które mogą prowadzić do alergii.
Aloes
To roślina doskonale oczyszczająca powietrze, ale nie tylko, bo pozytywnie wpływająca na nasze zdrowie. Dzięki liściom zawierającym żel może być stosowana do leczenia drobnych skaleczeń, ukąszeń owadów czy też oparzeń. Aloes lubi słońce, więc warto postawić go na parapecie.
Bluszcz pospolity
Według NASA to najlepsza roślina filtrująca powietrze. Usuwa aż 78 proc. zanieczyszczeń w powietrzu. Łagodzi też objawy alergii i astmy.
Zielistka Sternberga
Potrafi usunąć nawet do 90 proc. toksyn z powietrza w pomieszczeniu w ciągu zaledwie dwóch dni (zwłaszcza tych obecnych w klejach i detergentach), takich jak benzen czy formaldehyd.
Palma Areka
To idealna roślina dla tych osób, które często się przeziębiają. Uwalnia wilgoć do powietrza, a to znacznie ułatwia oddychanie.
Palma bambusowa
Nie tylko pięknie wygląda. To też jedna z najlepszych roślin oczyszczających powietrze, która pozbędzie się tlenku węgla, ksylenu, benzenu czy chloroformu.
Chryzantemy
Te piękne kwiaty, które kwitną sześć tygodni. Wystarczy umieścić je w jasnym miejscu i codziennie sprawdzać, czy ziemia jest odpowiednio nawodniona. Te rośliny pozbędą się formaldehydu, benzenu i amoniaku.
Różanecznik
Różanecznik nazywany azalią dobry będzie do postawienia w łazience czy kuchni, bo te rośliny bardzo dobrze radzą sobie w chłodniejszych temperaturach. Zwalczą formaldehyd.
Epipremnum złociste
Usunie toksyny z naszego mieszkania oraz inne lotne zanieczyszczenia. Trzeba pamiętać, że jest to roślina trująca, więc warto ją trzymać za dala od zwierząt i dzieci.
Dracena wonna
Roślina o wyprostowanych pędach i błyszczących, ciemnozielonych liściach. Warto pamiętać żeby chronić ją przed silnym, bezpośrednim promieniowaniem słonecznym.

#greendisign #green #plants #dracenna

Post udostępniony przez MP (@mp_shots_selection)

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

TYLKO W NATEMAT

ELIZA MICHALIK 0 0Przestańcie mówić o “farmie trolli”. Oto, czym naprawdę jest afera w resorcie Ziobry
NOWE INFORMACJE 0 0Tak małżeństwo Szmydt wspólnie mogło niszczyć sędziów na Twitterze

DZIEJE SIĘ

0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem
0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
SONDAŻ 0 0PiS jednak nie jest teflonowe? Tąpnięcie poparcia po wybuchu afery Piebiaka