"Nigdy nie ufaj mężczyźnie bez książek". Tym hasłem polska projektantka promuje swoją pierwszą męską kolekcję

Kampania "Nigdy nie ufaj mężczyźnie bez książek"
Kampania "Nigdy nie ufaj mężczyźnie bez książek" Fot. materiały prasowe
To jej pierwsza mini kolekcja dla panów. Ania Kuczyńska, bo o niej mowa prezentuje ją zaczepnym hasłem "Nigdy nie ufaj mężczyźnie bez książek" i dedykuje ją „mężczyznom, którzy są prawdziwi, kochają mocno i lubią czytać książki”.


Polska projektantka Ania Kuczyńska, której znakiem rozpoznawczym w projektach jest minimalistyczna czerń tym razem stworzyła mini kolekcję dla panów. To pierwsza kapsułowa linia dla mężczyzn, której przyświeca hasło: "Nigdy nie ufaj mężczyźnie bez książek". Ubrania Kuczyńska zadedykowała mężczyznom którzy "są prawdziwi, kochają mocno i lubią czytać książki".

Inspiracja sztuką, polską muzyką jazzową i współczesnym romantyzmem

Jak podkreśla projektantka, przy tworzeniu linii nie zabrakło inspiracji współczesnym romantyzmem. "Chciałam stworzyć mojego mężczyznę - nową sylwetkę nad którą długo pracowałam. Inspirował mnie nowy, współczesny romantyzm - wolny od ostrych kategorii płci i wieku" – tak powiedziała o męskiej linii projektantka.


Wśród "muz" męskiej linii projektantka wymienia takie nazwiska, jak m.in. gwiazdora francuskiego kina Alaina Delona, kompozytora Angelo Badalamentiego oraz przedwcześnie zmarłego lidera Joy division, Iana Curtisa. "Piękno jest dla mnie wartością nadrzędną, wyzwala we mnie dobre emocje i mnie relaksuje, dlatego inspiruje mnie muzyka i sztuka. Przy tworzeniu kolekcji dużo słuchałam polskiej muzyki jazzowej i Joy Division" – powiedziała. Same ubrania są męskie, łączące ze sobą elegancję i sportowy sznyt. Poprzecinane zostały surowymi liniami i geometrycznymi wzorami.

"Nigdy nie ufaj mężczyźnie bez książek"
Kolekcja okraszona została mocnym hasłem "Nigdy nie ufaj mężczyznom bez książek". Według blogera modowego Kamila Pawelskiego, znanego jako "Ekskluzywny Menel” to stwierdzenie jest zaczepne i na czasie, ale nie obraźliwe. – Cieszę się, że Ania Kuczyńska poszła w męskim kierunku. Co do hasła, to wiem że czytelnictwo rośnie z roku na rok. Czytamy coraz więcej, oczywiście jest to i tak za mało – mówi w rozmowie z naTemat.pl Kamil Pawelski i dodaje: – Ja personalnie nie poczułem się urażony, ale jest to spowodowane tym, że po prostu czytam. Nie sądzę, że hasło "Nie ufaj mężczyźnie bez książek" jest włożeniem kija w mrowisko.
Warto podkreślić, że najnowsze dane dotyczące czytelnictwa w Polsce opublikowane przez Bibliotekę Narodową mówią, że 38 proc. Polaków czyta książki, czyli co najmniej jedną książkę w ciągu roku. To podobny wynik do tego z ostatnich lat.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Od dziś zupełnie nowe naTemat.pl 4.0. To największa zmiana w historii serwisu
0 0Grupa naTemat nigdy nie była tak popularna jak teraz. Dziękujemy!
0 0Ostatni przystanek twojego pupila: witamy w krematorium dla zwierząt
0 0Syndrom końca wakacji daje wam w kość? Oto 5 taktyk na przetrwanie
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"