Wielka metamorfoza Joanny Kluzik-Rostkowskiej. Inspirowała się Anna Kalatą?

Joanna Kluzik-Rostkowska od lat nosi tę samą fryzurę - krótkie, ciemne włosy. Teraz zdecydowała się na zmianę i różnica jest diametralna
Joanna Kluzik-Rostkowska od lat nosi tę samą fryzurę - krótkie, ciemne włosy. Teraz zdecydowała się na zmianę i różnica jest diametralna Fot. Marcin Onufryjuk/ Agencja Gazeta
Joanna Kluzik-Rostkowska, poseł z ramienia PO, znana jest ze swojego klasycznego stylu i charakterystycznej, krótkiej i ciemnej fryzury. Ostatnio na korytarzach sejmowych można obserwować polityk w nieco innej odsłonie. Na jaką metamorfozę zdecydowała się posłanka?

Od kilku dni można zauważyć znaczną zmianę w wyglądzie Joanny Kluzik-Rostkowskiej. Nie jest to tak spektakularna metamorfoza jak w przypadku innej znanej polityk Anny Kalaty, ale nie da się przejść obok niej obojętnie. Kluzik-Rostkowska zamieniła bowiem swoje ciemne włosy na … platynowy blond. Zwykle rozjaśnienie włosów ma służyć odświeżeniu wizerunku i odmłodzeniu buzi. Czy w tym przypadku się udało?
Tym razem przy koloryzacji chyba coś poszło nie tak, bo jasne włosy zamiast odjąć posłance lat, dały dokładnie odwrotny efekt. Być może to kwestia niewłaściwego odcienia, który nie współgra z cerą Joanny Kluzik Rostkowskiej a może po prostu sam blond nie był najlepszym pomysłem. Z drugiej strony warto docenić, że posłanka stara się dokonać zmian w swoim dotychczasowym stylu, co w polskiej polityce nie jest częste.. Za granicą widzimy kobiety, które nie boja się oryginalnych krojów i kolorów – wystarczy spojrzeć na Brigitte Macron czy Melanię Trump, których stylizacje mogą się podobać lub nie, ale nie da się odmówić im charakteru. Tymczasem w polskim sejmie dominują ponure garsonki i proste, często niemodne, ubrania i fryzury.

– Wydaje mi się, że niewiele posłanek w naszym rządzie w ogóle ma swój styl. Nie wiem czy wynika to z zachowawczości czy po prostu niewiedzy – mówi naTemat Agnieszka Dubas, stylistka. – Często kobiety zajmujące stanowiska - zarówno urzędnicze, biurowe, jak i biznesowe mają problem z odpowiednim ubieraniem, z dress codem obowiązującym w danej branży. Nie wiedzą jak dopasować strój do swojej sylwetki, żeby zachować lub wyrównać proporcje albo dobrać odpowiednie kolory dla swojego typu urody - to najważniejsze. Przemycanie aktualnych trendów w modzie możemy zostawić dla bardziej zaawansowanych. Samo słowo "przemycanie" też jest tutaj nieprzypadkowe - chodzi o subtelne wplatanie trendów do stylizacji, a nie o wielkie modowe szaleństwa, które mogłyby przyćmić to, co robią i jak pracują kobiety na pewnych stanowiskach.

Czyj styl najbardziej wyróżnia się w polskiej polityce?

Do tej pory za największe polityczne szaleństwo w modzie można chyba uznać ekstrawaganckie stroje Nelly Rokity, której kapelusze i inne charakterystyczne dodatki dodawały oryginalności każdemu strojowi. Trudno przypomnieć sobie drugą tak ekstrawagancką kobietę w polskiej polityce ostatnich lat.

– Obecnie najbardziej stylowa wydaje mi się Danuta Hübner, której stylizację często wyróżniają się ciekawym krojem lub mocniejszym kolorem - zauważa Agnieszka Dubas.
 Stylistka dodaje, że poprawny styl ma także Ewa Kopacz, która stawia na klasyczne kroje i kolory oraz Joanna Kopcińska, która urozmaica swoje kreacje perłami czy ciekawymi apaszkami.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...