Po nominacji do Oscara nie zwalnia tempa. Margot Robbie zapowiada serial inspirowany dziełami Szekspira

Margot Robbie, słynna australijska aktorka opowiedziała o planach stworzenia serialu, inspirowanego dziełami Szekspira
Margot Robbie, słynna australijska aktorka opowiedziała o planach stworzenia serialu, inspirowanego dziełami Szekspira Fot. Instagram
Wielką sławę i rozpoznawalność przyniósł jej udział w filmowym hicie "Wilk z Wallstreet", w którym wcieliła się w seksowną żonę głównego bohatera. W tym roku została nominowana do Oscara za rolę w obrazie "Jestem najlepsza. Ja, Tonya", w którym zaprezentowała się z zupełnie innej strony niż dotychczas. Margot Robbie, bo o niej mowa, od kilku lat udowadnia, że nie chce zostać zakładniczką swojego wyglądu i z chęcią podejmuje nowe wyzwania. Już niedługo sprawdzi się w roli producentki serialu.

Być może mało kto wie, ale australijska aktorka jest również współwłaścicielką firmy producenckiej  LuckyChap Entertainment , która na rynku działa już od kilku lat i uczestniczyła w tworzeniu takich filmów, jak m.in. zeszłoroczny "Jestem najlepsza. Ja, Tonya", który przyniósł Robbie nominację do nagrody Akademii. Aktorka poinformowała ostatnio o kolejnych planach swojej firmy, które miałyby skupić się wokół produkcji nowego serialu. Serialu niezwykłego nie tylko ze względu na tematykę, ale również sam sposób realizacji.

Dzieła Szekspira z perspektywy kobiet

Produkcja byłaby wyjątkową interpretacją największych dzieł Szekspira, przedstawionych z zupełnie innej perspektywy niż dotychczas. Poszczególne, najbardziej znane, historie miałyby zostać przeniesione do czasów współczesnych i ukazane oczami kobiet, co samo w sobie jest już bardzo interesującym pomysłem. To jednak nie koniec istotnych kobiecych wątków w tej produkcji, ponieważ serial ma również zostać realizowany w całości przez przedstawicielki płci pięknej.

W wypowiedzi dla Australian Associated Press, Robbie powiedziała "Spotykam się aktualnie z wieloma mniej znanymi, utalentowanymi ludźmi – niezależnymi i początkującymi reżyserami, przede wszystkim kobietami” . Aktorka dodała również, że znajduje się w wyjątkowej pozycji, w której może pomóc w realizacji pewnych kwestii, w związku z czym zależy jej na współpracy z tymi, którzy nie mieli jeszcze szansy dać się poznać szerokiej publiczności.
Z dotychczasowych komentarzy wynika, że Margot Robbie nie pojawi się w produkcji w roli aktorki i tym razem pozostanie po drugiej stronie kamery. Zdjęcia do serialu, którego tytułu jeszcze nie podano, mają ruszyć już za kilka miesięcy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...