Suknie ślubne wcale nie muszą kosztować majątku. Wydając mniej niż 1000 zł powiesz "tak" w modnej kreacji

Organizacja ślubu to ogromne koszty. Dzięki tanim i modnym sukniom z sieciówek, komisów czy wypożyczalni można sporo zaoszczędzić
Organizacja ślubu to ogromne koszty. Dzięki tanim i modnym sukniom z sieciówek, komisów czy wypożyczalni można sporo zaoszczędzić Fot. Pixabay
Wiele dziewczyn wyobraża sobie swój ślub już od dzieciństwa. Jednym z najważniejszych, poza partnerem, elementów tego dnia jest piękna suknia, która sprawia, że przez ten jeden dzień można poczuć się naprawdę wyjątkowo. Wymagania bywają równie wysokie, co ceny kreacji, ale od pewnego czasu z pomocą przychodzą sieciówki i komisy, które proponują modne suknie za niewielkie pieniądze.

Czasy, w których na suknie ślubne trzeba było wydawać horrendalne pieniądze minęły, dlatego jeśli niedługo planujesz powiedzieć "tak" nie musisz już martwić się o ogromne wydatki. Zorientuj się, co proponują sklepy, które na co dzień nie kojarzą się z ofertą ślubną, a jednak prezentują stroje, które mogą konkurować z projektami największych marek. Sukienki z H&M, Bon Prix czy ASOSa wpisują się w aktualne trendy, a jednocześnie ich ceny nie zwalają z nóg. Znaleźć tam można zarówno zwiewne, romantyczne sukienki o klasycznej długości, jak i bardziej nowoczesny modele sięgające do kolan. Ceny zaczynają się już od około 100 zł a wybór jest naprawdę spory.

Komisy i wypożyczalnie sukni ślubnych również pozwalają zaoszczędzić

Inną opcją, jeśli na suknię masz przeznaczony ograniczony budżet, może okazać się komis. Choć wiele osób na początku może do tego podchodzić sceptycznie – przecież suknia ślubna powinna być wyjątkowa a nie używana – to mimo wszystko warto się do tego pomysłu przekonać, a przynajmniej wziąć go pod uwagę. Komisy ze ślubnymi kreacjami dbają o to, aby suknie, które się w nich znajdują były w bardzo dobrym stanie, więc jeśli zastanawiasz się czy "używane" znaczy "zniszczone" to spokojnie – wszystko wygląda jak nowe.

Suknie, które są u nas wystawiane muszą być w bardzo dobrym stanie, a ceny poszczególnych modeli zaczynają się już od 500 zł – mówi nam Agnieszka Lakowska, właścicielka warszawskiego komisu AGA i dodaje, że przy przygotowaniach do ślubu większość osób mimo wszystko szuka oszczędności.
W większości polskich miast bez problemu można znaleźć również salony mody ślubnej, które poza sprzedażą, oferują wypożyczenia sukni za 50-60% jej ceny. W kwocie często mieści się również czyszczenie i odświeżenie sukienki po uroczystości, w związku z czym Panna Młoda nie musi się martwić niczym poza wybraniem odpowiedniego modelu. Niektóre salony w cenie proponują również rozmaite dodatki, w postanie bolerka czy welonu. Współczesne realia dają całe mnóstwo możliwości, dzięki którym wybór sukni ślubnej nie pochłonie dużej części budżetu całej ceremonii, a świeżo upieczona żona będzie zachwycać gości przez cały wieczór.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...