Hollywoodzki amant zmienił się nie do poznania! Metamorfoza ma upodobnić go do słynnego malarza

W nowej produkcji National Geographic Antonio Banderas wciela się w rolę wybitnego malarza - Pabla Picassa
W nowej produkcji National Geographic Antonio Banderas wciela się w rolę wybitnego malarza - Pabla Picassa Fot. Screenshot z Yuotube
Antonio Banderas zaskoczył zdjęciami na swoim Instagramie. Zamiast bujnej czupryny, z której słynie, aktor zaprezentował … siwą głowę. Jak wiadomo nic nie dzieje się bez przyczyny i podobnie jest z nową "fryzurą" Banderasa. To nie wynik wieku, ale roli - aktor już niedługo wcieli się w wielkiego artystę. Kogo?

To będzie już druga odsłona serii "Geniusz" realizowanej przez National Geographic. Pierwszy sezon skupiał się na życiu wielkiego naukowca - Alberta Einsteina, w którego wcielił się Geoffrey Rush. "Geniusz" został przyjęty bardzo entuzjastycznie - zarówno przez fanów, jak i krytyków, o czym świadczy choćby aż 10 nominacji do prestiżowej nagrody Emmy. W związku z dużym sukcesem pierwszej serii, pojawienie się  drugiej było tylko kwestią czasu.
Tym razem na tytułowego geniusza wybrana została wyjątkowa postać ze świata sztuki, a mianowicie Pablo Picasso - hiszpański artystka, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać.

Nikomu nie trzeba również przedstawiać Antonio Banderasa, który przez niemal 40 lat kariery dał się poznać jako reżyser oraz interesujący aktor filmowy, serialowy i dubbingowy. Teraz filmowy "Zorro" stanął przed kolejnym wyzwaniem i w nowym sezonie "Geniusza" zmierzył się z postacią Pabla Picassa. Produkcje biograficzne często cieszą się uznaniem ze strony krytyków, co owocuje nominacjami do nagród istotnych w świecie filmu, być może więc ta rola będzie dla Banderasa przełomowa.

– Warunki fizyczne Antonio Banderasa uległy ostatnimi czasy zmianie. Jeszcze 10 - 20 lat temu wizerunek aktora kojarzony był z wizerunkiem stuprocentowego macho – mówi naTemat Łukasz Maciejewski, krytyk filmowy. – Nowa rola może być dla niego bardzo dużym wyzwaniem, ale również ogromną szansą - jeżeli sprawdzi się jako Pablo Picasso, może otrzymać wiele interesujących propozycji udziału w fabułach.

Ron Howard, producent serialu, w zagranicznych wywiadach stwierdzał, że Banderas wydawał mu się naturalnym wyborem do tej roli, ponieważ z Picassem łączy go nie tylko miasto pochodzenia, ale również podejście do życia na zasadzie "wszystkie chwyty dozwolone". Aktor nie będzie jednak jedynym, który wejdzie w skórę Pabla Picassa, ponieważ w artystę za czasów lat młodzieńczych wcieli się Alex Rich, którego do tej pory można było zobaczyć w takich produkcjach jak "Glow" czy "True Detective".
Czy Antonio Banderas sprawdzi się w nowej roli?
Po pierwszym sezonie serialu możemy spodziewać się, że "Geniusz" odkryje przed nami Picassa, jakiego nie znamy - nie tylko artystę, ale również, a może przede wszystkim człowieka. Czy Antonio Banderas ma potencjał na stworzenie postaci równie charakterystycznej jak Geoffrey Rush?


– Myślę, że jak najbardziej. Naturalnie Rush jest specyficznym i wielkim aktorem, przede wszystkim teatralnym. W filmach czy serialach pojawia się okazjonalnie, ale zawsze są to znakomite występy – opowiada Łukasz Maciejewski. – Nie należy jednak zapominać, że zanim Antonio Banderas zaczął pojawiać się w amerykańskich produkcjach jak np. "Desperado", bardzo często występował w filmach europejskich. Stworzył wiele wybitnych i różnorodnych kreacji u samego Pedro Almodovara w obrazach takich jak "Matador" czy "Prawo pożądania. Świetne role w kinie europejskim przyniosły mu podziw i szacunek, w związku z czym sądzę, że w sprawdzi się w serialu. Myślę, że będzie dobrze.

Opowieść o życiu Pabla Picassa powinna spodobać się zarówno fanom sztuki i twórczości wielkiego malarza, jak i każdemu, kto lubi dobrze zrealizowane produkcje. Jak aktorzy sprawdzą się w nowej produkcji widzowie przekonają się już niebawem, ponieważ serial na ekrany trafi 24. kwietnia.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...